Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Doradcy podatkowi wskazują legalny sposób na niższy PIT

Doradcy podatkowi wskazują legalny sposób na niższy PIT

Przy laptopie wartym w momencie zakupu 4 tys. zł, którego wartość spadła po latach 500 zł, to aż 665 zł. Fot. East News/Wojciech Strozyk/REPORTER
Przy laptopie wartym w momencie zakupu 4 tys. zł, którego wartość spadła po latach 500 zł, to aż 665 zł.

Stare prywatne rzeczy wprowadzone do firmy - jak sprzęt elektroniczny czy samochód - pozwalają w łatwy sposób obniżyć podatkowe wydatki. Eksperci potwierdzają, że fiskus akceptuje takie praktyki.

O prostym sposobie na podatkowe oszczędności donosi "Rzeczpospolita". W koszty można wrzucić pełną kwotę za sprzęty, które nabyliśmy dużo wcześniej. Mowa o komputerach, smartfonach, meblach czy samochodach. Ich obecna wartość nie ma znaczenia.

Gmina likwiduje lokalne podatki. Mieszkańcy w siódmym niebie

Eksperci podatkowi przekonują, że to sposób całkowicie legalny. Potwierdza to także październikowa interpretacja dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej - podkreśla "Rzeczpospolita".

Czerwińska: Exit tax to nie jest nowy podatek


 

Gazeta podaje także przykład tego, ile można zaoszczędzić. Przy laptopie wartym w momencie zakupu 4 tys. zł, którego wartość spadła po latach 500 zł, to aż 665 zł.

Teresa Czerwińska dla money.pl: Chcę deficytu na poziomie 50-60 proc. planu

W przypadku, do którego odniósł się dyrektor KIS, przedsiębiorca wpisał sprzęt do ewidencji środków trwałych. Paweł Szymański, doradca podatkowy z kancelarii Asserto, przekonuje na łamach "Rzeczpospolitej", że takiej konieczności nie ma. - Nie zaliczając firmowego majątku do środków trwałych, łatwiej uniknąć podatku przy sprzedaży - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

pit, rozliczenie
Czytaj także
Polecane galerie
kola
2018-10-11 17:16
no nie do końca tak jest. Po pierwsze trzeba mieć dowód zakupu. Po drugie nie w przypadku wszystkich firm to przejdzie całkiem bezkosztowo.
Mary
2018-10-11 09:16
,,Interpretacja dyrektora ..." chory kraj gdzie dyrektor wyznacza jakie jest prawo w kraju a nie przepisy same w sobie.
m-53
2018-10-11 08:31
Ale o czymś takim jak etyka prowadzenia biznesu rzepa już nie wspomina. I potem się dziwią i oburzają, że są traktowani jak oszuści podatkowi.
@humus. Jakoś dziwnie nam się namnożyli konstytucjonaliści i spece od prawa unijnego. Ty przynajmniej piszesz "pewnie niezgodne" ale nie wiesz nic. Otóż w Unii exit tax funkcjonuje i jest zalecany.
Pokaż wszystkie komentarze (5)