Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gmina likwiduje lokalne podatki. Mieszkańcy w siódmym niebie

46
Podziel się:

Od stycznia 2019 r. mieszkańcy Polkowic nie będą płacić podatku od nieruchomości - uchwaliła rada gminy. Stawki podatku od nieruchomości w Polsce ustalają samorządy. Polkowice są prawdopodobnie jedyną gminą, która obniżyła je do zera - pisze Puls Biznesu.

Na terenie gminy położona jest kopalnia miedzi Polkowice-Sieroszowice eksploatowana przez KGHM.
Na terenie gminy położona jest kopalnia miedzi Polkowice-Sieroszowice eksploatowana przez KGHM. (kghm)

Od stycznia 2019 r. mieszkańcy Polkowic nie będą płacić podatku od nieruchomości - uchwaliła rada gminy. Stawki te ustalają w Polsce samorządy. Polkowice są prawdopodobnie jedyną gminą, która je obniżyła do zera – pisze Puls Biznesu.

Jak mówi burmistrz Polkowic cytowany przez gazetę, to dobra i przemyślana decyzja, dzięki której w kieszeni tysięcy mieszkańców gminy Polkowice pozostanie od kilkudziesięciu, przez kilkaset, nawet do kilku tysięcy złotych.

Projekt uchwały w sprawie zniesienia podatku od nieruchomości od osób fizycznych na terenie gminy przygotował burmistrz, a rada miasta poparła go we wrześniu.

Wiesław Wabik dodaje, że na zwolnieniu skorzystają zarówno właściciele domów, garaży, jak i mieszkań, a także rolnicy na emeryturze. Lokalny podatek nadal będą płacić firmy.

Polkowice to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Na jej terenie położona jest kopalnia miedzi Polkowice-Sieroszowice eksploatowana przez KGHM. Średnioroczne inwestycje gminy, w przeliczeniu na mieszkańca, szacowane są w rankingu „Liderzy inwestycji” pisma „Wspólnota” na 989,14 zł. To daje Polkowicom 7. miejsce w kraju pod względem wydatków na inwestycje wśród miast powiatowych.

W tym roku dochody budżetowe tej miejsko-wiejskiej gminy, którą zamieszkuje tylko 27 tys. osób, sięgną 270 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

podatki
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(46)
Lubin
4 lata temu
A Lubin chyba był pierwszy???
Sahan
4 lata temu
Jesteśmy w UE środków z Unii nie wykorzystują ,a wójtowie gmin podatki nakładają na opłacanie biurokracji gminnej ,co rozbudował się na granicy absurdów.
Leszek10000
4 lata temu
Jak ich stać to niech znoszą. Ich podatki ich prawo. Gorzej jak ludzie się przyzwyczają a trzeba będzie te podatki podnieś bo i KGHM wiecznie złotych jajek znosić nie będzie...
SteffanoIT78
4 lata temu
ale nowości . Mam dopłatę do mieszkania socjalnego i 4 dzieciaków na które bierzemy 500+ . MOPS , Caritas itd. U mnie podatków nie wyrwią ani grosza . Pracować i płacić bo takich jak my jest sporo , a potrzeby rosną
Wszystko ma s...
4 lata temu
Jakie ciekawe decyzje zapadają w samorządach tuż przed wyborami!
...
Następna strona