Notowania

rząd
28.06.2012 14:25

Notowania rządu i premiera poprawiły się

W ciągu miesiąca do 36 proc. wzrósł odsetek respondentów zadowolonych z tego, że pracami Rady Ministrów kieruje Donald Tusk - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

W czerwcu gabinet Donalda Tuska miał 30 proc. zwolenników (o 3 punkty proc. więcej niż w maju); 41 proc. określało się jako przeciwnicy rządu (o 2 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem); 27 proc. było obojętnych, a 2 proc. nie miało zdania - wynika z sondażu CBOS.

W ciągu miesiąca do 36 proc. wzrósł odsetek respondentów zadowolonych z tego, że pracami Rady Ministrów kieruje Donald Tusk (o 5 punktów procentowych więcej niż w maju). W takim samym stopniu zmalał odsetek tych, którzy są niezadowoleni (o 5 punktów procentowych - do 51 proc.). 13 proc. nie miało zdania.

W czerwcu efekty pracy rządu pozytywnie oceniło 32 proc. badanych (wzrost o 9 punktów procentowych od maja), a negatywnie - 55 proc. (spadek o 11 punktów procentowych). 13 proc. nie miało zdania.

Poprawiły się także oceny polityki gospodarczej gabinetu Donalda Tuska. W czerwcu 29 proc. respondentów uznało, że polityka rządu stwarza szansę na poprawę sytuacji gospodarczej (wzrost o 5 punktów procentowych). 57 proc. ankietowanych było przeciwnego zdania (w maju było to 63 proc.). 14 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

CBOS przeprowadził badania w dniach 14-20 czerwca na 1013-osobowej reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz bardziej cenimy Tuska i Komorowskiego 55 proc. badanych uważa, że prezydent dobrze piastuje swój urząd. 33 proc. dobrze ocenia premiera.
Tutaj Komorowski nie ma żadnej konkurencji W rankingu nieufności pierwsze miejsce nadal zajmuje prezes PiS Jarosław Kaczyński - wynika ze styczniowego sondażu CBOS.
Nowy sondaż. Palikot zrównał się z Kaczyńskim Największe zaufanie Polacy deklarują wobec Bronisława Komorowskiego.
Tagi: rząd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz