Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

Drogi pod choinkę. Wiemy, które odcinki kierowcy dostaną jeszcze w tym roku

73
Podziel się:

Niemal 120 km nowych dróg dostaną do dyspozycji kierowcy jeszcze przed końcem roku. W tym długo oczekiwaną obwodnicę Marek. Money.pl ma pełną listę.

Obwodnica Marek, obwodnica Ostródy, kawałek S5. Drogowcy wystąpią w roli świętego Mikołaja
Obwodnica Marek, obwodnica Ostródy, kawałek S5. Drogowcy wystąpią w roli świętego Mikołaja
bEKFriDF

Do końca roku zostało niewiele ponad miesiąc. Drogowcy chcą w tym czasie oddać do ruchu dziewięć odcinków ekspresówek o łącznej długości 119,9 km.

Zobacz także: Zobacz też: w tych miejscach policja najczęściej sprawdza prędkość:

Jednym z najdłuższych z nich jest niemal 18-kilometrowa obwodnica Ostródy, którą buduje Budimex. Mieszkańcy miasta powinni odetchnąć. Otwarcie drogi oznacza koniec wielomiesięcznych utrudnień, a także wyprowadzenie części ruchu z miasta. To też dobra wiadomość dla jadących z Warszawy nad morze. Podróż będzie krótsza i wygodniejsza. Inwestycja kosztowała 1,3 mld zł.

bEKFriDH

Drogowcy oddadzą też nieco ponad 11-kilometrowy odcinek S7 między Rychnowem a Olsztynkiem. Razem z udostępnieniem dla ruchu obwodnicy Ostródy oznacza, że cała "siódemka" w województwie warmińsko-mazurskim będzie miała status drogi ekspresowej.

Przenieśmy się na południowy zachód kraju. Tutaj otwarte będą dwa odcinki S5 Wrocław Korzeńsko o łączniej długości około 33 km. Jeden buduje Dragados, a drugi - Astaldi. W obu przypadkach inwestycja trwa od września 2014 r. Łącznie kosztują nieco ponad 900 mln zł.

bEKFriDN

W tym roku ma być też oddana obwodnica Marek. Droga nie ma szczęścia - miała być gotowa jeszcze latem tego roku, ale termin jej oddania był kilkakrotnie przekładany. Do zrobienia zostało już naprawdę niewiele. Drogowcy mieli jednak problemy z wykonawcą, co z kolei mocno utrudnia życie kierowcom wyjeżdżającym w Warszawy w kierunku Mazur i Podlasia. GDDKiA jednak optymistycznie patrzy w przyszłość i umieściła drogę na wykazie odcinków przewidywanych do otwarcia w tym roku.

GDDKiA chce także otworzyć S8 od granicy województwa mazowieckiego do Zambrowa i od Mężenina do Jeżewa. Niestety nie oznacza to jeszcze, że ze stolicy do Białegostoku całą drogę będzie można przejechać ekspresówką, ale czas podróży i tak powinien się skrócić.

bEKFriEi
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(73)
komeda
3 lata temu
A gdzie obwodnica dla Łodzi i Zgierza S 14
Grzegorz
4 lata temu
znowu "sukces"
ja
4 lata temu
a co z drogą od granicy w Olszynie w kierunku Wrocławia ponad 70 km woła o remont ze 20 lat
bEKFriEj
ryszard56
4 lata temu
a gdzie S6?
Wojtek
4 lata temu
No ludzie przestańcie. Po cóż miałbym przed świętami jechać obwodnicą Ostródy czy też z Rychnowa do Olsztynka?!
...
Następna strona