Notowania

infrastruktura
25.06.2018 14:02

Nowy odcinek drogi S3 otwarty. Prace komplikowały szkody górnicze

Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe trwała 30 miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. GDDKiA S3 Lubin)
Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe trwała 30 miesięcy.

Kierowcy zyskali 11,3 km nowej dwupasmowej drogi w okolicach Lubina. Kosztowała ponad 260 mln zł. Prace komplikowały szkody górnicze występujące w okolicy.

Budowa odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe trwała 30 miesięcy. Nowa trasa omija Lubin od zachodu.

W ramach inwestycji powstały dwa węzły drogowe oraz 9 obiektów budowanych w technologii żelbetowej. Powstało także 12 dróg dojazdowych dla ruchu lokalnego i łącznic na węzłach.

Polscy przedsiębiorcy wiedzą, że innowacje są konieczne:

Prace prowadzone były na terenach dotkniętych szkodami górniczymi. Północna część to obszar i teren górniczy "Lubin I", na którym usytuowane są Zakłady górnicze "Lubin – Szyby Główne i Wschodnie".

Z kolei południowy odcinek przebiega przez rejon występowania złóż niezagospodarowanych, o potencjalnych możliwościach eksploatacji. To wymagało specjalnych rozwiązań.

Marta Sitkiewicz/Wirtualna Polska

- Realizacja naszej części inwestycji, ale także całej trasy biegnącej z północy na południe kraju, wpłynie na skrócenie czasu podróży i poprawę bezpieczeństwa ruchu. Trudno wyobrazić sobie, że może jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność inwestycyjną regionu, ponieważ Dolny Śląsk jest doskonale rozpoznanym przez biznes terenem i jak mało który dba o swój rozwój - mówi Piotr Bienias, członek zarządu Mota-Engil Central Europe, realizującej inwestycję

- Na pewno rozwinięcie infrastruktury drogowej w tej części kraju odciąży główne arterie, a to niewątpliwa wartość tej inwestycji. Przed nami już wkrótce kolejna finalizacja inwestycji, tym razem odcinka S3 Jawor-Bolków - dodaje Bienias.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: infrastruktura, drogi, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2018

KingaBrawo PiS! Polacy dziękują!

25-06-2018

zcx1 km za ponad 25mln, tanio pis buduje drogi za nasze pieniądze. ciekawe ile z tej kasy poszło dla pisowskiej wierchuszki.

26-06-2018

ipTo dobrze. Wystarczyły dwa lata i nie kraść a powstał ładny i tani odcinek drogi ekspresowej.

Rozwiń komentarze (27)