Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
poczta
31.07.2013 09:17

Nowe znaczki i pocztówki. Pocztowe premiery

Przyszły rok na pocztowych znaczkach upłynie pod znakiem polskiego i zagranicznego sportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BassittART/iStockphoto)

Wydarzenia sportowe, kulturalne, ważne postacie czy rocznice. W najbliższych dniach, a także w przyszłym roku ukażą się kolekcje, które mogą zainteresować filatelistów. Każdy z nas może zaproponować także swój pomysł na znaczek.

Filateliści mogą liczyć w tym roku na nowość. Jak informuje Jacek Mrożewicz z Poczty Polskiej będzie nią znaczek umieszczony na folii samoprzylepnej. Już jutro ukażą się okolicznościowe znaczki z okazji kolejnego Przystanku Woodstock.

Przyszły rok na pocztowych znaczkach upłynie pod znakiem polskiego i zagranicznego sportu. Na filatelistów czekają znaczki z okazji Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce czy Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej. Pojawią się także znaczki z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Jana Karskiego.

Plan emisji kartek pocztowych na przyszły rok zakłada publikacje z okazji 75.rocznicy wybuchu II wojny światowej czy na temat kolei wąskotorowych. Będą także kartki poświęcone zwierzętom w polskich ZOO i Szlaku Cysterskiego w Polsce.

Jacek Mrożewicz dodaje, że znaczki pocztowe skierowane do filatelistów drukowane są w nakładzie od 300 do 450 tysięcy sztuk. Kartki pocztowe drukowane są na mniejszą skalę. Ich nakład waha się od 30 do 40 tysięcy egzemplarzy.

Każdy z nas może również zaproponować swój wzór znaczka pocztowego. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Z końcem czerwca zakończono przyjmowanie wniosków na 2015 rok, ale wciąż można zgłaszać wzory na kolejne lata.

Czytaj więcej w Money.pl
15 tysięcy pracowników trafi na bruk? Minister Michał Boni umożliwił Poczcie Polskiej wprowadzenie drastycznych cięć. Wydając kolejne rozporządzenia, dodatkowo chroni monopolistyczną pozycję spółki na rynku.
Ta inwestycja daje 133 proc. zysku Amatorom pomocą służą domy aukcyjne i branżowe katalogi.
Tagi: poczta, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz