Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Obama wezwał Putina, by poparł plan pokojowy na Ukrainie

0
Podziel się:

Obama powiedział Putinowi, że Rosja poniesie dalsze koszty, jeśli nie będzie z jej strony konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji.

Obama wezwał Putina, by poparł plan pokojowy na Ukrainie
(Tomasz Brankiewicz/Money.pl)

Prezydent USA Barack Obama wezwał prezydenta Rosji Władimira Putina do poparcia planu pokojowego na Ukrainie. Ostrzegł go w rozmowie telefonicznej przed _ kosztami _, jakie poniesie Rosja, jeśli nie będzie działać na rzecz uregulowania kryzysu.

Obama _ rozmawiał z prezydentem Putinem i ponownie wezwał go, by opowiedział się za pokojem zamiast zezwalać na dostarczanie broni i sprzętu przez granicę i na dalsze wspieranie bojówkarzy i separatystów, którzy dalej destabilizują sytuację na Ukrainie _ - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

Jak przekazał rzecznik, Obama powiedział Putinowi, że _ Rosja poniesie dalsze koszty _, jeśli nie będzie z jej strony _ konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji _.

Jak przekazały służby prasowe Kremla, Putin ze swej strony podkreślił, że priorytetem musi być wstrzymanie na wschodniej Ukrainie działań militarnych i rozpoczęcie bezpośrednich rozmów stron konfliktu.

Prorosyjscy separatyści we wschodnich obwodach Ukrainy ogłosili w poniedziałek, że zgadzają się na zawieszenie broni w walkach z siłami rządowymi do 27 czerwca.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)