Notowania

energetyka atomowa
16.02.2010 18:50

Obama za rozbudową energetyki atomowej

Amerykański rząd przeznaczy pieniądze na budowę nowych elektrowni atomowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Prezydent USA Barack Obama poinformował o rządowym wsparciu dla budowy nowych reaktorów atomowych, pierwszych w USA od ponad 30 lat. *

Jak oświadczył prezydent, rząd przyzna gwarancje kredytowe wartości 8,3 miliarda dolarów dla firmy Southern Co., która zbuduje dwa reaktory atomowe.

Będą to pierwsze nowe reaktory nuklearne w USA od prawie 30 lat. Jak się planuje, zostaną zbudowane do 2017 roku.

Obama zapowiadał poparcie administracji dla rozwoju energetyki atomowej w tegorocznym orędziu o stanie państwa. Spotkało się to z burzliwą owacją ze strony Republikanów.

Administracja ma nadzieję, że pomoc rządu dla energetyki atomowej skłoni GOP do poparcia projektu ustawy o "zielonej" gospodarce. Przewiduje ona redukcję emisji gazów cieplarnianych i fundusze na rozwój alternatywnych źródeł energii.

Elektrownie atomowe nie zanieczyszczają środowiska w takim stopniu, jak elektrownie węglowe. Problem stanowią jednak odpady nuklearne, które są składowane przy reaktorach, co wywołuje protesty organizacji ochrony środowiska.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Rosja chce dać Bułgarii kredyt na budowę elektrowni atomowej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;chce;dac;bulgarii;kredyt;na;elektrownie;atomowa,98,0,588130.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: energetyka atomowa, obama, atom, elektrownie, wsparcie, budowa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz