Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obniżenie stóp procentowych powiedzie się? PSL apeluje

0
Podziel się:

PSL argumentuje apel tym, że większość banków centralnych innych państw w obliczu kryzysu głęboko obniżyło stopy.

Obniżenie stóp procentowych powiedzie się? PSL apeluje
(Reporter)
bETIEuNx

Klub PSL zaapelował do Rady Polityki Pieniężnej o zdecydowane obniżenie stóp procentowych argumentując, że większość banków centralnych innych państw w obliczu kryzysu głęboko obniżyło stopy. RPP obraduje w dniach 6 i 7 listopada.

_ - Klub Parlamentarny PSL zwraca się do Rady Polityki Pieniężnej z apelem o podjęcie jedynej racjonalnej decyzji - obniżenia stóp procentowych w sposób zdecydowany i w cyklu _ - czytamy w piśmie szefa klubu PSL Jana Burego do Rady.

_ - Większość banków centralnych innych państw w obliczu niekorzystnej sytuacji gospodarczej głęboko obniżyło stopy procentowe, przyczyniając się tym samym do uaktywnienia i w konsekwencji wzmocnienia swoich krajowych gospodarek, także wspomagając eksport ich produktów i usług do krajów o wysokiej stopie wzrostu _ - podkreślono w piśmie do RPP, który klub PSL przyjął na wtorkowym wieczornym posiedzeniu klubu.

bETIEuNz

_ W interesie polskich przedsiębiorców, obywateli oraz całej naszej gospodarki jest podjęcie właściwych i konsekwentnych działań przez Radę Polityki Pieniężnej, o co apelujemy _ - czytamy w piśmie.

Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński poinformował, że PSL jest za obniżeniem stóp _ nie tyle o 0,25 pkt. proc., co nawet o 0,5 pkt. proc _.

_ - Taką decyzję RPP powinna podjąć, nie tylko ze względu na zewnętrzną i wewnętrzną sytuację gospodarczą, ale także ze względu na podobne działania, które już zostały poczynione przez inne państwa _ - podkreślił.

Według ludowców zdecydowane obniżenie stóp umożliwi przedsiębiorcom zwiększenie aktywności gospodarczej, a także przyczyni się do ograniczenia obciążeń finansowych związanych z zaciągniętymi kredytami.

bETIEuNF
Czytaj więcej w Money.pl
PSL postawił na swoim. Gowin się ugina? Ministerstwo Sprawiedliwości przyznało, że trwa analiza innych niż dotychczas planowanych wariantów reformy.
Platforma przeforsowała zmiany wbrew PSL Komitet Stały Rady Ministrów poparł pomysły Jarosława Gowina w sprawie reorganizacji sądów rejonowych. Ludowcy zapowiadają akcje protestacyjne.
Ważna decyzja FED. Co ze stopami? Zobacz, prognozy wzrostu gospodarczego w USA.
bETIEuOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)