Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obniżka opłat za śmieci nawet o 23 procent

0
Podziel się

Krakowscy radni o obniżce zadecydują na początku listopada. Zmiany najwcześniej będą mogły zacząć obowiązywać od początku przyszłego roku.

Obniżka opłat za śmieci nawet o 23 procent
(Wojciech Traczyk/East News)
bDKhIdwB

Nawet o 23 procent mniej będą mogli zapłacić krakowianie za wywóz śmieci. Radni planują obniżkę stawek za wywóz odpadów. Według projektu zmian, krakowianie średnio zapłacą mniej o około 15-ście procent.

Radni zdecydowali się na taki krok, bo na przetargu związanym z gospodarowaniem odpadami udało się zaoszczędzić 25 milionów złotych.

Obniżki wyniosą od 23-ech procent w budynkach wielorodzinnych do 11 procent w budynkach jednorodzinnych, wyjaśnia radny Dominik Jaśkowiec. -_ Najwięcej zyskają ci, którzy płaca teraz najwięcej - _powiedział radny.

bDKhIdwD

Zmiany w cenniku spowodują, że mieszkańcy po raz kolejny będą musieli wypełnić deklaracje śmieciowe, bo taki wymóg stawia nowa ustawa, tłumaczy radny Jaśkowiec. _ - Próbujemy wyjaśnić czy wprowadzenie nowych stawek pociągnie za sobą ponowne wypełnianie deklaracji - _powiedział.

Radni o obniżce zadecydują na początku listopada. Zmiany najwcześniej będą mogły zacząć obowiązywać od początku przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Pismo do Trybunału. Ustawa śmieciowa niezgodna z prawem? _ - To byłaby katastrofa dla finansów publicznych _ - twierdzi jeden z ekspertów.
Przetargi śmieciowe w sądzie. Jutro wyrok Zarówno Byś, jak i Remondis uważają, że Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaniżyło cenę i nie gwarantuje właściwego zagospodarowania odpadów.
Gigantyczna kara dla firm za wywóz śmieci Kary nałożone zostały na trzy firmy m.in. za opóźnienia w odbiorze odpadów.
bDKhIdxe
KOMENTARZE
(0)