Notowania

firmy
21-08-2018 (15:33)

Od początku roku upadło 580 firm. Najgorzej jest w sektorze transportowym

W ciągu 7 miesięcy 580 firm poinformowało o swojej niewypłacalności - to o 14 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Największe problemy ma branża transportowa. - Polskie firmy transportowe muszą walczyć o pracowników - czytamy w komentarzu do raportu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

W ciągu 7 miesięcy 580 firm poinformowało o swojej niewypłacalności - to o 14 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Największe problemy ma branża transportowa - tak wynika z raportu Euler Hermes.

- Od początku roku do końca lipca 2018 roku opublikowano informacje o niewypłacalności 580 podmiotów. Oznacza to 14 proc. wzrost ich liczby w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku. Znamiennym dla zobrazowania obecnej kondycji polskich przedsiębiorstw jest fakt, iż ubiegłoroczny wynik liczby niewypłacalności po 7 miesiącach tj. 511 podmiotów, w tym roku został osiągnięty miesiąc wcześniej, już w I półroczu 2018 roku - czytamy w cytowanym przez PAP komentarzu do raportu.

Jak piszą analitycy Eulera, Nie we wszystkich branżach liczba bankrutujących firm jest taka sama. Najwięcej takich przypadków odnotowano w branży transportowej (wzrost o 29 proc. w porównaniu do zeszłego roku) i w branży produkcyjnej (wzrost o 29 proc.).

Jak twierdzą analitycy, problemy polskiego sektora transportowego są związane m.in. ze wzrostem kosztów prowadzenia działalności, przede wszystkim płac dla pracowników, oraz niskimi marżami, spowodowanymi rozdrobnieniem na rynku i dużą konkurencją cenową.

- Polskie firmy transportowe muszą również walczyć o pracowników, którzy podobnie jak w budownictwie dyktują obecnie warunki, mając możliwość wykonywania podobnej pracy w przedsiębiorstwach transportowych na terenie całej UE - czytamy w komentarzu do raportu.

Branża transportowa obawia się nowych unijnych regulacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: firmy, upadłość, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2018

Kółka.I bardzo dobrze!!!. Wreszcie zaczną "ala" biznesmeni myśleć o kierowcach którzy robili na nich. Wreszcie poczują jak to jest, gdy nie szanuje … Czytaj całość

21-08-2018

PodatnikI BARDZO DOBRZE NIE STAĆ NA PRACOWNIKA ZAMYKAJ CYRK ALBO ZOSTAW SOBIE JEDNEGO I W DROGĘ TO JUŻ KONIEC WYZYSKU A JAK NIE PANOWIE TO ODWAŻNIE NA ZACHÓD … Czytaj całość

21-08-2018

BanBajAmigosUpadają dziady co jeżdżą za miskę ryżu bo mają starych kiermanów co czekają za emeryturą .... Nowoczesna firma transportowa musi mieć klientów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)

Wybrane dla Ciebie