Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Od poniedziałku szansa na niższe ceny na stacjach benzynowych

Od poniedziałku szansa na niższe ceny na stacjach benzynowych

Fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Możliwe, że w przyszłym tygodniu odczujemy niewielkie spadki cen na stacjach benzynowych. Jeśli nie nastąpi gwałtowny wzrost cen w hurcie, powinny spaść o 2-4 gr/l, informują analitycy Biura Maklerskiego Reflex.

Zmienna sytuacja na rynku ropy wpływa na wahania hurtowych cen paliw, ale na rynku detalicznym ceny kolejny tydzień z rzędu pozostają na niemal niezmienionym poziomie. Takiej stabilizacji sprzyja fakt, że brak jest wyraźnego kierunku zmian cen ropy naftowej. Mówimy w zasadzie o wahaniach cen ropy Brent w przedziale 72 - 76 USD/bbl/.

Średnie detaliczne ceny paliw na dzień 9 sierpnia 18 ukształtowały się na następującym poziomie: benzyna bezołowiowa 95 - 5,09 zł/l (bez zmian), benzyna bezołowiowa 98 - 5,38 zł/l (bz), olej napędowy - 5,00 zł/l (-1 gr/l), autogaz - 2,36 zł/l (bz).

Prognozy na przyszły tydzień są optymistyczne. Jest szansa na obniżki cen paliw do 2 - 4 groszy na litrze, o ile nie nastąpi gwałtowny wzrost cen w hurcie.

Za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy w tym tygodniu w województwie dolnośląskim (średnio 5,03 zł/l), podobnie jak za olej napędowy (średnio 4,94 zł/l). Natomiast najdroższą benzynę i diesla mamy w województwie warmińsko-mazurskim - odpowiednio po 5,11 zł/l i 5,06 zł/l. Za autogaz najmniej kierowcy płacą w województwie dolnośląskim średnio po 2,32 zł/l, a najwięcej w lubuskim po 2,43 zł/l.

 

Drożyzna na stacjach paliw. Ekspert o powodach wzrostu cen

 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

paliwa, benzyna, ceny ropy
Czytaj także
Polecane galerie
Dominik
2018-08-17 20:16
O ile niższe?? O grosz czy dwa? Paliwo mamy drogie nie ma co się oszukiwać. Jedziesz gdzieś dalej na wakcje i łądny rachunek wychodzi za paliwo jeszcze z obciążeniem to auto więcej pali. Niedługo i tak auto będę wymieniał to pomyślę o hybrydzie. Toyota ma spory wybór takich aut więc może coś wybiorę. Bo wkurza mnie to że tyle płacę za paliwo.. a pensji wcale nie mam płaconych w dolarach
piada
2018-08-11 09:33
zaoszczędzone pieniądze z tego spadku wrzucę do skarbonki i za rok all inclusiv na Hawajach :-)
Mikołaj
2018-08-10 23:09
Dobre i to
Pokaż wszystkie komentarze (6)