Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odcinek A1 gotowy już w czerwcu

0
Podziel się:

Kilka kilometrów nawierzchni tygodniowo przybywa na odcinku z Kowala do Włocławka.

Odcinek A1 gotowy już w czerwcu
(Reporter)
bEDJWSnF

Kilka kilometrów nawierzchni tygodniowo przybywa na odcinku z Kowala do Włocławka - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek ten buduje w tej chwili polsko - włoskie konsorcjum.

Z danych GDDKiA wynika, że prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się w czerwcu. Rzecznik Dyrekcji, Jan Krynicki mówi, że na placu budowy pracuje w tej chwili kilkaset osób. Jednocześnie w wylewaniem asfaltu, trwa tam budowa mostów, wiaduktów, oraz miejsc obsługi podróżnych - czyli parkingów, miejsc sanitarnych oraz punktów usługowych.

Trwa też budowa ekranów dźwiękochłonnych i barier energochłonnych. Nieoficjalnie przedstawiciele GDDKiA mówią, że pracę zakończą się jeszcze w maju. Otwarcie odcinka umożliwi dojazd z Łodzi do Trójmiasta.

bEDJWSnH

O wiele gorzej sytuacja wygląda na budowie autostrady A4. Najbardziej opóźniony jest odcinek na wschód od Rzeszowa w stronę granicy z Ukrainą. Generalna Dyrekcja musi ponownie wybrać wykonawcę tego odcinka, po tym, jak poprzedni zszedł z placu budowy.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy nowy wykonawca będzie mógł wejść na plac budowy, ale z ogólnych szacunków wynika, że autostradą A4, od granicy z Ukrainą do Niemiec można będzie przejechać prawdopodobnie pod koniec 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

bEDJWSoi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)