Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopalnie odkrywkowe szkodliwe dla zdrowia? Przeciwnicy mają dowody

1
Podziel się:

Kuba Gogolewski z kampanii "Rozwój tak, odkrywki nie" mówi, że grupa walczy o to, aby zlikwidować wszystkie odkrywki węgla brunatnego.

Kopalnie odkrywkowe szkodliwe dla zdrowia? Przeciwnicy mają dowody
(Shutterstock/NV77)
bEIDgEaJ

Koalicja "Rozwój tak, odkrywki nie" przedstawiła raport o skutkach kopalni odkrywkowych węgla brunatnego. Wynika z niego, że każde nowe wydobycie ma negatywne skutki dla zdrowia ludzi, wpływa na rolnictwo i stan wód w Polsce.

Członkowie grupy sprzeciwiają się budowie nowych kopalni węgla brunatnego w Wielkopolsce przez Zespół Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin.

Kuba Gogolewski z kampanii "Rozwój tak, odkrywki nie" mówi, że grupa walczy o to, aby zlikwidować wszystkie odkrywki węgla brunatnego. Jego zdaniem na podstawie modelu matematycznego można obliczyć, że każda nowa odkrywka pogarsza stan zdrowia, ale i środowiska.

bEIDgEaL

Cały raport o kosztach zewnętrznych kopalń odkrywkowych węgla brunatnego dostępny jest na stronie www.rozwojtak-odkrywkinie.pl.

bEIDgEbm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(1)
grajmy w golf...
5 lata temu
Kopalnie, huty,kuźnie, fabryki, rolnictwo a nawet ogniska domowe- to wszystko jest szkodliwe dla ludzi, dowodem to, że biurokraci żyją dłużej i lepiej.Oraz gracze w golfa.