Notowania

Odprawa Kaczyńskiego. Poseł PiS dostał kilkadziesiąt tysięcy złotych

Prezes PiS Jarosław Kaczyński otrzymał od Sejmu wysoką odprawę. Ubiegał się o nią w związku z przejściem na emeryturę. Dotychczas nie pochwalił się tym faktem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki)

Na trop pieniędzy, które dostał były premier, wpadła "Rzeczpospolita". W swoim oświadczeniu majątkowym za 2016 r. Kaczyński wpisał 147 tys. zł zysków z uposażenia poselskiego. To o 30 tys. zł niż wykazywał w ostatnich latach.

Skąd ta różnica? Prezes PiS dostał 30 tys. zł od Sejmu. Była to odprawa w związku z przejściem na emeryturę. Posłowie mogą ją dostać na podstawie art. 38. ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Mówi on iż: "posłowi i senatorowi, który w trakcie sprawowania mandatu lub w ciągu dwunastu miesięcy po jego wygaśnięciu (...) przechodzi na emeryturę (...) przysługuje jednorazowa odprawa w wysokości trzech uposażeń."

Posłowie mogą się o nią ubiegać bez żadnych warunków, tzn. nawet wtedy, gdy i tak pobierają uposażenie i dietę. Tak jak Jarosław Kaczyński, który oprócz pieniędzy z Sejmu pobiera także emeryturę z ZUS.

#dziejesiewbiznesie: nasza droga władza

Tagi: Jarosław Kaczyński, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2018

NaródJak dla mnie za to co zrobił już Pan Jarosław Kaczyński i robi nadal powinien dostać 30 mln złotych .To jest głos narodu, koniec, kropka.

18-04-2018

SaskersNiech odda, jak innym kazał oddawać, przecież przez całe podłe życie nic dobrego nie zrobił, powinien raczej grzywnę dostać w ramach odprawy

18-04-2018

belferTen Człowiek /a pisze wyraźnie z dużej ;litery/ zasłużył na znacznie większe nagrody. Nie brał od BND, jak były szef PO., nie kradł, jak większośc z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (699)