Notowania

Przejdź na
zmiany w ofe
27.11.2013 23:23

OFE zdominowało spotkanie premiera z władzami klubu PO

- Na zakończenie spotkania pan premier wyraził pełne poparcie dla władz klubu - powiedział kierujący klubem parlamentarnym PO Rafał Grupiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Rafał Guz)

Premier Donald Tusk spotkał się z prezydium klubu PO. Rozmowa dotyczyła bieżących prac legislacyjnych, m.in. Otwartych Funduszy Emerytalnych.

- _ Omówiliśmy m.in. kwestie związane z budżetem oraz projektem zmian w OFE. Na zakończenie spotkania pan premier wyraził pełne poparcie dla władz klubu _ - powiedział kierujący klubem parlamentarnym PO Rafał Grupiński.

Za zmianą na stanowisku szefa klubu - które zajmuje obecnie Grupiński - opowiedział się przed kilkoma dniami Andrzej Biernat (od środy nowy minister sportu), ale szef rządu zadeklarował, że nie podziela poglądów Biernata na tę sprawę. Biernat, jak poinformował Grupiński, nie uczestniczył w czwartkowym spotkaniu władz klubu z Donaldem Tuskiem.

Wcześniej Biernat i Grupiński polemizowali w mediach. Biernat przekonywał, że PO potrzebuje na stanowisku szefa klubu _ lidera, przywódcy _.

Za rozważeniem zmian na tym stanowisku opowiedzieli się też Ireneusz Raś i Waldy Dzikowski. _ Pusty dzwon bije najgłośniej _ - rewanżował się Grupiński, a poparli go m.in. Grzegorz Schetyna i Robert Tyszkiewicz.

Sejm zajmie się rządowym projektem zmian w systemie emerytalnym na pierwszym grudniowym posiedzeniu (4-6 grudnia).

Projekt przewiduje przeniesienie obligacji Skarbu Państwa z OFE do ZUS. 3 lutego 2014 r. OFE przekażą do ZUS 51,5 proc. wartości aktywów netto każdego funduszu. W pierwszej kolejności do ZUS trafią obligacje i bony skarbowe.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: zmiany w ofe, ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz