Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ofensywa polityczna PiS. Kaczyński zapomniał o kryzysie?

0
Podziel się:

Socjalne propozycje Jarosława Kaczyńskiego wiążą się z wydatkami idącymi w dziesiąki miliardów złotych, uważa Donald Tusk.

Ofensywa polityczna PiS. Kaczyński zapomniał o kryzysie?
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

*Do środy rząd przedstawi wyliczenia dotyczące socjalnych propozycji Prawa i Sprawiedliwości - zapowiada premier Donald Tusk. Szef rządu powiedział dziennikarzom, że w dzisiejszym wystąpieniu prezesa Kaczyńskiego zabrakło mu osadzenia zaprezentowanego pakietu w kontekście kryzysu. *

Donald Tusk przypomniał, że od 4 lat borykamy się, nie tylko w Polsce, z największym kryzysem gospodarczym od czasów wojny.

_ - Każda diagnoza i każda recepta, która dotyczy sytuacji gospodarczej, nie może abstrahować od tego wydarzenia. Ja też chciałbym móc opowiadać co można zrobić w Polsce, zasłaniając oczy i uszy przed tym co zalewa Polskę - czyli obawami o skutki kryzysu - _ powiedział Donald Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

(źródło: IAR)

W ocenie premiera, socjalne propozycje Jarosława Kaczyńskiego wiążą się z wydatkami idącymi w dziesiąki miliardów złotych. Kolejną refleksją po wystąpieniu lidera PiS-u -mówił Donald Tusk - jest bardzo duża wiara w możliwości państwa. Szef rządu nazwał ją archaiczną.

_ - To przemówienie przypominało mi przypomnienia socjaldemokratów europejskich sprzed 30 lat - _powiedział premier przyznając, ze każdy ma prawo do własnych pomysłów.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

(źródło: IAR)

Premier przyznał, że w kilku punktach Jarosław Kaczyński wyraził bliskie mu poglądy. I tu jest pole do współpracy - podkreślił.

_ - Skuteczniejsze ściganie przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, szczególnie tych, kiedy mówimy o tak zwanym pobiciu ze skutkiem śmiertelnym - _ powiedział Donald Tusk.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

(źródło: IAR)

Zaprezentowane przez prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego propozycje zmian są odpowiedzią na politykę rządów PO. Zmiany dotyczą podatków, rodziny, ochrony zdrowia, emerytur, oświaty, kultury, pracy, wsi, budownictwa mieszkaniowego i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej o komentarzach do _ expose _Kaczyńskiego w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)