Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oli Rehn naciska na ministra Rostowskiego

0
Podziel się:

Komisarz chce, byśmy obniżyli deficyt do 3 proc. PKB jeszcze w 2012 roku. Rehn uważa, że to możliwe.

Oli Rehn naciska na ministra Rostowskiego
(ec.europa.eu)

- _ Rząd nie będzie podwyższał podatków, będzie natomiast ograniczał wydatki _ - oświadczył Jacek Rostowski. Minister finansów po spotkaniu w Warszawie z unijnym komisarzem do spraw gospodarczo-walutowych podkreślił, że polityka cięcia wydatków jest już realizowana i _ wymusza ją _ przyjęta przez parlament ustawa budżetowa.

_ - Nie ma żadnych przesłanek do jakiegokolwiek podwyższania podatków czy parapodatków w Polsce _ - powiedział Rostowski. Minister finansów dodał, że rząd dąży do szybkiego zrównoważenia finansów publicznych, i osiągnięcia deficytu sektora finansów publicznych poniżej 3 procent drogą ograniczenia wydatków.

Komisarz Oli Rehn na pytanie dziennikarzy, czy Bruksela zgodzi się na obniżenie przez Polskę deficytu do 3 proc. PKB dopiero w 2013 roku, przypomniał, że Komisja Europejska zaleciła osiągnięcie tego celu wcześniej, do 2012 roku.

- _ Rada Europejska zaleciła Polsce obniżenie długu publicznego do 3 proc. do roku 2012 przy czym Komisja Europejska podkreśliła, że to jest wykonalne. Polska w tych dniach przygotuje konkretną odpowiedź zawierającą wyliczenia i prognozy _ - mówił unijny komisarz.

Oli Rehn dodał, że w czasie rozmów podziękował też polskiemu rządowi za _ wsparcie udzielone we wzmacnianiu nowego ładu gospodarczego w Europie _. Wyraził też uznanie dla polskich władz za wyniki gospodarcze naszego kraju w ostatnich latach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/168/t132008.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/borowski;deficytu;nie;zdusimy;a;bruksela;i;tak;nam;nic;nie;zrobi,26,0,772890.html) Borowski: Deficytu nie zdusimy, a Bruksela i tak nam nic nie zrobi Dopóki będziemy rozmawiać z komisarzami, dopóty będą nam tylko grozić palcem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szybko;odpowiemy;brukseli;w;sprawie;reform,21,0,757269.html) Szybko odpowiemy Brukseli w sprawie reform Zdaniem Komisji Europejskiej zmiany w OFE nie wystarczą, by wystarczająco obniżyć deficyt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t82731.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bruksela;nam;nie;ufa;ukarze;nas;za;dlugi,177,0,757169.html) Bruksela nam nie ufa. Ukarze nas za długi? Komisja Europejska domaga się programu reform i redukcji deficytu finansów publicznych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)