Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Grynkiewicz
Tomasz Grynkiewicz
|

Ojciec 500+, pogromca podwyżek paliwa. Gdyby Kaczyński miał startować na prezydenta, nie byłoby lepszego momentu [FELIETON]

342
Podziel się:

Szybko poszło. Nawet bardzo szybko. Nie minął tydzień, a już Jarosław Kaczyński wystąpił w roli męża opatrznościowego, który ratuje kierowców przed podwyżkami. PiS zagrał piękny koncert paliwowy, znów w roli dyrygenta obsadzając prezesa partii. Brakuje już tylko interwencji na rynku masła.

12 sierpnia 2011 roku Jarosław Kaczyński wytykał premierowi Tuskowi zbyt wysokie opodatkowanie benzyny.
12 sierpnia 2011 roku Jarosław Kaczyński wytykał premierowi Tuskowi zbyt wysokie opodatkowanie benzyny. (Paweł Kula)

- Będziemy szukać innych metod na zgromadzenie środków potrzebnych na budowę dróg samorządowych. Na pewno nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli - uspokajał w poniedziałek prezes PiS.

Jeszcze w czwartek można było się zastanawiać, czy cała ta opłata paliwowa - zgłoszona niespodziewanie przez grupę posłów z tylnych ławek PiS - była faktycznie wyrazem troski o dziury w drogach. Po tych słowach prezesa Kaczyńskiego bardziej staje się jasne, że była to gra przygotowana na odwrócenie uwagi od zmian w sądach. I kalendarz nie był przypadkowy.

W tym samym dniu, gdy opinia publiczna i posłowie gotowali się w Sejmie wokół dodatkowych 25 groszy na litrze, w życie wchodziła reforma sądownictwa powszechnego. Ta debata zepchnęła dyskusję o wotum nieufności dla ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Ba! Zrzuciła nawet nowelizację prawa wodnego. A te przepisy są dla Polski bardzo istotne - opóźnienia, o czym rząd PiS doskonale wie, mogą skutkować utratą 3,5 mld euro środków unijnych.

Gdy burza paliwowa przeszła przez Sejm, posłowie PiS wnieśli po cichu nowy projekt - o zmianach w Sądzie Najwyższym. I we wtorek to jest główny punkt, nad którym debatuje Sejm.

A co z opłatą paliwową? Nie będzie jej. Znów w roli męża stanu, który nie pozwoli na podwyżki, obsadzono Jarosława Kaczyńskiego. Nie członka rządu, nie żadnego z ministrów (np. ministra Adamczyka, który trzy tygodnie temu nic o żadnej opłacie paliwowej nie wiedział), nie premier Beatę Szydło.

Znów prezes wstrzymuje złe dla kieszeni Polaków pomysły. A to nie jest przecież jedyna zasługa prezesa PiS. Ministrowie od jakiegoś czasu przypominają, że to Jarosław Kaczyński stał za najważniejszym projektem partii.

- Ojcem programu Rodzina 500+ jest Jarosław Kaczyński. Nie trzeba sprawdzać DNA - mówiła niedawno minister rodziny Elżbieta Rafalska.

Gdyby prezes PiS był właśnie w trakcie kampanii prezydenckiej, brakowałoby już tylko interwencji na rynku masła.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(342)
P49
5 lata temu
Anioł nie człowiek z tego Kaczńskiego, tak twierdzą jego niewolnicy zwani też członkami PIS. Zgoła odmienne zdanie ma jednak większość społeczeństwa i nie zmenia tego żadne kampannie wybielające tego pożal się Boże Polaka i Polityka.
jan
5 lata temu
RACZEJ ZBRODNICZA.
kmh
5 lata temu
Moglby juz ktos odstrzelić ta kaczkę sezon trea
Leszek
5 lata temu
Dziś już nie wiele osób w to uwierzy, szachownica się zatrzęsła, pionki i figury poprzesuwały, została tylko obrona króla, królowej dawno nie ma, o ile kiedyś była, wcześniej czy później szach i mat
Ja
5 lata temu
Jacy oni sa wszyscy blyskotliwi i wszystko wiedzacy. Ciekawe dlaczego dopiero teraz tak trafnie odgaduja cudze mysli i tajniki polityki.
...
Następna strona