Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
orlen
23.10.2018 13:29

Orlen rozwija sieć detaliczną. Otworzył pierwszą stację typu drive-through

Drive-through to już nie tylko restauracje typu fast food. Z rozwiązań, które pozwalają na obsługę klientów bez konieczności wysiadania z auta, skorzystał Orlen. Przy trasie S8, kilkadziesiąt kilometrów przed Wrocławiem, otworzył pierwszą stację Orlen Drive.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Pierwsza stacja typu drive-through stanęła pod Wrocławiem

- Stacji tego typu nie ma nigdzie w Europie – podkreślił Mikołaj Pawlak, szef gastronomii i quick service w Orlenie. Wyróżnik Orlen Drive zlokalizowanej przy drodze ekspresowej S8, na MOP Michałowice (36 km przed Wrocławiem) to możliwość tankowania i płacenia bez konieczności wysiadania z auta.

Sam pomysł jest prosty i znany m.in. z barów szybkiej obsługi. Na stacji wytyczono dwa pasy, które pozwalają na obsługę bez opuszczania samochodu. Jeden prowadzi do dystrybutora, drugi przeznaczono kierowcom, którzy chcą skorzystać jedynie z oferty gastronomicznej. Taki podział to efekt badań, z których wynika, że dla klientów maksymalnym akceptowalnym okresem oczekiwania na bycie obsłużonym jest 210 sekund.

Orlen stawia na stacjach ładowarki. "To pilotaż, nie inwestycja, na której będziemy zarabiać"

Z drugiej strony 75 proc. klientów Orlenu w trakcie podróży kupuje gorące napoje, a 64 proc. decyduje się na hot dogi. To oczywiście wydłuża czas oczekiwania stojących za nim w kolejce. Ponadto 53 proc. ankietowanych jest gotowych zjeść w samochodzie, by nie tracić czasu.

Stąd poza konceptem Orlen Drive, który na razie spotkamy tylko w jednym miejscu na terenie Polski, sieć zamierza wyposażać stacje w "kioski bezobsługowe". Na początek stacje zlokalizowane na MOP-ach, gdzie oferta gastronomiczna jest największa. Kioski pozwalają bowiem zarówno zapłacić za paliwo, jak i zamówić kawę czy kanapkę. I znów, podobnie jak w niektórych fast foodach, otrzymamy wydruk z numerem, na podstawie którego dostaniemy zamówienie.

- Rozwój segmentu detalicznego jest istotnym filarem rozwoju całego koncernu. Już teraz w tym segmencie stoimy mocno na dwóch nogach. Z jednej strony posiadamy nowoczesne paliwa, z drugiej rozwijamy ofertę gastronomiczno-sklepową - powiedziała Patrycja Klarecka, członek zarządu Orlenu.

Sieć detaliczna Orlenu to obecnie ponad 1700 stacji. Na 926 z nich działają sklepy z ofertą gastronomiczną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: orlen, drive-through, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2018

MIRONie tankuje,nie kupuje , omijam orlen, lotos szerokim łukiem, wolę dać zarobić obcym koncernom,niż nabijać kasę polskim spekulantom.

23-10-2018

goscNiech sobie tam tankuje ten caly prezes z Pcimia bajtek czy majtek zasluzyl sie u tego malego prezesa z pisu wiernoscia i poddanstwem to zostal szefem … Czytaj całość

23-10-2018

J-23Nie kupuje nic na orlenie i basta

Rozwiń komentarze (43)