Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Orlen dementuje informacje o sprzedaży Możejek

0
Podziel się:

Koncern przyznaje, że sytuacja w rafinerii na Litwie jest trudna.

Orlen dementuje informacje o sprzedaży Możejek
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Polski Koncern Naftowy Orlen dementuje doniesienia o rozmowach na tematsprzedaży rafinerii w Możejkach, której PKN jest właścicielem.

Wieczorem prezydent Litwy Dalia Grybauskaite oświadczyła, że Rosja prowadzi negocjacje z PKN Orlen w sprawie kupna rafinerii w Możejkach. Prezydent Grybauskaite powiedziała, że informację tę potwierdził jej premier Rosji Władimir Putin podczas wczorajszego spotkania w Helsinkach.

Rzecznik PKN Orlen Dawid Piekarz oświadczył, że nie są prowadzone z nikim rozmowy w sprawie sprzedaży Możejek. Przyznał jednocześnie, że sytuacja rafinerii w Możejkach jest trudna ze względu na sytuację makroekonomiczną, jak i kłopoty z transportem ropy na Litwie. Chodzi o brak możliwości budowania rurociągu do portu w Kłajpedzie, co zdecydowanie poprawiłby rentownośc tej rafinerii, jak też o działania Kolei Litewskich stosującej w opinii Koncernu praktyki monopolistyczne. W związku z tą sytuacją PKN Orlen przygotowuje skargę na Koleje Litewskie do Komisji Europejskiej.

Jak napisała _ Rzeczpospolita _ w ciągu miesiąca na Litwę ma się udać wiceminister skarbu, ktory będzie rozmawiał o sytuacji Możejek.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)