Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zmiany w ofe
09.09.2013 06:14

Orzeł w ZUS, reszka w OFE

Ministerstwo Finansów przyjęło takie założenie przy okazji prac nad przyszłorocznym budżetem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maj/Reporter)

Rząd założył, że po wprowadzeniu zmian w OFE połowa Polaków przejdzie do ZUS-u. Budżet w 2014 roku zyska 9 miliardów złotych.
Ministerstwo Finansów przyjęło takie założenie przy okazji prac nad przyszłorocznym budżetem.

_ - Założyliśmy technicznie, że w przyszłym roku połowa Polaków wybierze OFE i o tyle będzie niższa składka do OFE w drugiej połowie roku - _ mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _ generalny ekonomista resortu finansów Ludwik Kotecki.

Na pewno budżet zyska na tym sporo, w przyszłym roku ma to być około 9 miliardów złotych, z czego 4 miliardy 800 milionów to oszczędności na kosztach obsługi długu, reszta na
składce przekazanej z OFE do ZUS.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w OFE. Którą opcję wybrać? Zdaniem byłej prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewy Lewickiej, wiele osób może wybrać tylko ZUS. To zaś oznacza, że będą skazani na głodowe emerytury.
Zmiany w OFE. "Wysokość emerytur będzie zależała od wielkości PKB" _ -Zaproponowane przez premiera Donalda Tuska zmiany dotyczące OFE pozwolą na przyspieszenie wzrostu gospodarczego _ - uważa Jan Krzysztof Bielecki.
Tak Rostowski obiecuje zabezpieczyć emerytów Plany wprowadzenia _ suwaka bezpieczeństwa _ oceniają ekonomiści i przedstawiciele pracodawców.
Tagi: zmiany w ofe, ofe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, ubezpieczenia, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz