Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Ostrołęka bez autobusów. Nadciąga jednak ratunek dla mieszkańców

14
Podziel się:

Jest szansa na zakończenie kryzysu komunikacyjnego w Ostrołęce. Pięciu prywatnych przewoźników, z siedmiu działających w powiecie, zadeklarowało chęć współpracy - powiedział starosta ostrołęcki.

Polonus nie będzie już woził mieszkańców Ostrołęki
Polonus nie będzie już woził mieszkańców Ostrołęki (Marek Maliszewski/REPORTER)

Jest szansa na zakończenie kryzysu komunikacyjnego w Ostrołęce. Pięciu prywatnych przewoźników, z siedmiu działających w powiecie, zadeklarowało chęć współpracy - powiedział PAP starosta ostrołęcki.

Na początek przewoźnicy mieliby się zająć dowożeniem dzieci do szkół, dowiedziała się PAP.

Przypomnijmy, problem z komunikacją autobusową w powiecie ostrołęckim pojawił się, gdy spółka Mobilis zrezygnowała ze świadczenia usług transportowych i ogłosiła likwidację PKS-u w Ostrołęce. Od lipca zlikwidowano wszystkie połączenia lokalne.

Kryzys miał zażegnać Polonus, która dzięki dworcowi chciała skomunikować Ostrołękę z innymi miastami i wioskami, jednak po miesiącu użytkowania terenu złożył rezygnację. Uzasadniał to brakiem porozumienia z właścicielem terenu dworca, kurią łomżyńską.

Z nieoficjalnych informacji wynikało, że przewoźnik nie mógł się dogadać z duchownymi w sprawie stawek za wynajem.Polonus poinformował więc, że z początkiem września dworzec opuszcza.

Zobacz także: Anteny czy instalacje odgromowe? Sprawdzamy prawdomówność kurii. Zobacz wideo:

Rzecznik kurii mówił jednak, że nie chodziło wyłącznie o opłaty, a główny powód nieporozumienia był inny. Ks. Jan Krupka napisał, że firma Polonus wypowiedziała umowę również dlatego, że uznała za zły stan techniczny dworca autobusowego. Ale ksiądz podkreśla, że stan budynku musiał być doskonale znany przewoźnikowi. Polonus miał bowiem podpisać dokument, że "znany mu jest stan techniczny przedmiotu dzierżawy, akceptuje go i nie wnosi i nie będzie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń w stosunku do wydzierżawiającego”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
play
6 lat temu
przeciez to, ze paliwo jest droższe to nie jest wina oplaty emisyjnej, bo te akurat placa wielkie korporacje paliwowe tylko żydów co namowili trumpa do ataku na Iran
Kasownik
6 lat temu
Interesy z klerem zawsze wychodzą bokiem
EMERYTKA 70
6 lat temu
To kler stawia warunki finansowe najmu .... a w ogóle do czego to doszło ??? A jakim prawem w ogóle są właścicielami tego terenu ....wywłaszczyć .... na cele publiczne i bez uwzględniania sprzeciwu ... za cenę ... średnią na rynku i do spłaty przez 20 lat bez odsetek , tylko w wysokości wartości transakcji. PKS , PKP , LOT to podstawowa komunikacja dla ludności i właścicielem powinien być wyłącznie ... starosta powiatowy jeżeli chodzi o pks w ostrołęce...
staruszka
6 lat temu
zamknięcie dworca PKS jest nagroda dla kurpsi za glosowanie na PIS. cha cha cha Niech zasuwaja na piechotę
zima 2020
6 lat temu
ot pazerność kleru w czystej formie - a może powinni, dla przecież swoich wiernych, udostępnić teren za darmo? (żartowałem oczywiście)