Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polonus rozpoczął integrację przewoźników autobusowych pod marką Polonus Partner

0
Podziel się:

Polonus rozpoczął integrację polskich przewoźników autobusowych pod wspólną marką Polonus Partner, poinformowali przedstawiciele przewoźnika. Na początku w "koalicji" znalazło się (z Polonusem) 8 firm. 

Polonus rozpoczął integrację przewoźników autobusowych pod marką Polonus Partner
bEUxasRh

"To najlepszy czas by zjednoczyć polskie firmy przewozowe pod silną i rozpoznawalną marką Polonus Partner" - powiedział prezes Polonusa Maciej Acedański, podczas konferencji prasowej.

"W pierwszym etapie koalicję tworzą następujące firmy: PKS Polonus, Neobus, Żak Express, PKS Elbląg, AlbatrosBUS, Contbus, GardenExpress i PKS Szczecin" - dodał dyrektor zarządzający Piotr Pogonowski.

Pogonowski podkreślił, że Polonus rozpoczął integrację opartą na partnerstwie w ramach wspólnej oferty, a nie na przejęciach.

bEUxasRj

"Głównym założeniem było stworzenie szerokiej siatki połączeń. Zapewniamy spójny system sprzedażowy, wspólne oznakowanie pojazdów. Oferujemy podróże łączone w ramach jednej transakcji i jednej ceny. Przygotowaliśmy też program lojalnościowy" - wyliczył dyrektor.

Zapowiedział też "bardzo atrakcyjne i konkurencyjne" ceny oraz dalszą rozbudowę oferty.

"Kolejni partnerzy są w drodze. Oferta będzie cały czas rozbudowywana. Nie wykluczamy, że w przyszłości będą też połączenia międzynarodowe" - wskazał.

W komunikacie spółka podała, że aktualna oferta zawiera 50 krajowych linii, tworzących połączenia między 250 miejscowościami w Polsce. Kursy będą obsługiwane przez 130 pojazdów, posiadających wspólne oznaczenie Polonus Partner. Cała oferta jest dostępna na platformie PolonusPartner.pl, a dodatkowo każdy partner będzie miał na swojej stronie ofertę pozostałych przewoźników, wraz z różnymi kombinacjami podróży łączonych.

bEUxasRp

Pasażerowie w ramach sieci otrzymają jednolity standard podróży: m.in wybór numerowanego miejsca na wybranych kursach, bezpłatną opcję zmiany daty wyjazdu w ramach zamiany na podróż w tej samej relacji, możliwość kupna biletu za gotówkę lub kartą u kierowcy, elektroniczną odprawę pasażerów, geolokalizację autokaru na mapie internetowej dzięki sygnałowi z aplikacji kierowcy, bezpłatny przewóz dwóch sztuk bagażu o pojemności do 150 litrów i wadze do 25 kg.

Jednocześnie, na kursach Polonus Partner honorowane będą stałe zniżki: 50% dla dzieci w wieku 0-13 lat, zniżka w wysokości 20% dla uczniów w wieku 13-19 lat, studentów do 26 roku życia oraz dla emerytów.

Partnerzy, którzy przystąpili do koalicji Polonus Partner otrzymują następujące korzyści: dostęp do szerokiej sieci sprzedaży, wykorzystanie efektu skali, partnerska forma współpracy, wzajemna pomoc i współpraca w sytuacjach awaryjnych, wykorzystanie nowych technologii, wsparcie i promowanie polskich firm przewozowych, wyliczono także w materiale.

Polonus to spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi transportu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Z usług Polonusa - realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie - korzysta rocznie ponad 2 mln pasażerów.

bEUxasRK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)