Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dworzec w Ostrołęce. Kuria mówi, że nie chodzi o pieniądze

15
Podziel się:

Firma Polonus miała się wycofać z zarządzania ostrołęckim dworcem PKS. Media informowały, że kuria żąda "zaporowych kwot" za wynajem. Teraz kuria odpowiada. - Sprawa jest wciąż otwarta i prowadzone są w tej chwili rozmowy w tym temacie - brzmi oświadczenie. O pieniądzach już nie mówi.

Z medialnych informacji wynikało, że kuria zażądała za wysokich stawek. Zdaniem kurii, poszło o stan techniczny budynku
Z medialnych informacji wynikało, że kuria zażądała za wysokich stawek. Zdaniem kurii, poszło o stan techniczny budynku (mat. prasowe)

Firma Polonus wycofuje się z zarządzania ostrołęckim dworcem PKS. Media informowały, że kuria żąda "zaporowych kwot" za wynajem. Kuria odpowiada. - Sprawa jest wciąż otwarta i prowadzone są w tej chwili rozmowy w tym temacie - brzmi oświadczenie. O pieniądzach już nie mówi.

Dworcem zarządza Kuria Diecezjalna w Łomży. Budynek jednak stał pusty. Firma Polonus chciała dzięki dworcowi skomunikować Ostrołękę z innymi miastami i wioskami. Z nieoficjalnych informacji wynikało jednak, że przewoźnik nie mógł się dogadać z duchownymi w sprawie stawek za wynajem.Polonus poinformował więc, że z początkiem września dworzec opuszcza.
Teraz na zarzuty postanowił odpowiedzieć rzecznik kurii. Mówi, że nie chodziło wyłącznie o opłaty, a główny powód nieporozumienia był inny. Ks. Jan Krupka napisał, że firma Polonus wypowiedziała umowę również dlatego, że uznała za zły stan techniczny dworca autobusowego. Ale ksiądz podkreśla, że stan budynku musiał być doskonale znany przewoźnikowi. Polonus miał bowiem podpisać dokument, że "znany mu jest stan techniczny przedmiotu dzierżawy, akceptuje go i nie wnosi i nie będzie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń w stosunku do wydzierżawiającego”.

Zobacz także: Anteny czy instalacje odgromowe? Sprawdzamy prawdomówność kurii. Zobacz wideo:

O stawkach rzecznik kurii w oświadczeniu w ogóle nie wspomina. Ale jest dobrej myśli, że sprawę uda się pozytywnie rozstrzygnąć.
- Sprawa korzystania z terenu dworcowego i budynku dworcowego dla potrzeb transportu pasażerów jest wciąż otwarta i prowadzone są w tej chwili rozmowy w tym temacie. Pragniemy jednak także stwierdzić, że sprawa bezpośredniej organizacji transportu publicznego nie należy do zadań Kościoła - napisał ks. Jan Krupka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
xaxv
4 lata temu
Witam, W mojej rodzinnej wsi na opolszczyźnie ksiądz odszedł z parafii nie rozliczając się z pieniędzy na remont kościoła, biskup kaliski obiecał, że pieniądze nie przepadną po czym nic się nie dzieje w tej sprawie. Odwlekają temat, chcąc zamieść sprawę pod dywan. Odwracanie kota ogonem przy każdym mailu. To są spore pieniądze parafian. Czy nie mam na nich siły? Mam wrażenie, że sobie robią co im się żywnie podoba. Pieniążki z Parafii chętnie wezmą, ale pomocy żadnej. W całej korespondencji mailowej, która się ciągnie już kilka miesięcy kuria nie wyraziła njmniejszej nawet chęci pomocy w odzyskaniu pieniędzy.
emeryt
5 lata temu
Kuria niech nie kombinuje a zajmie się odmawianiem różańca!
asalia
5 lata temu
za to do zadań Kościoła należy prowadzenie biznesów i wyciąganie kasy skąd tylko sie da, no i jeszcze władza, władza i jeszcze raz władza
ere
5 lata temu
kiedy komisja prywatyzacyjna kk ?
tyty
5 lata temu
znów złodzieje kłamią