Notowania

ważne
30.11.2018 16:00

Oszuści podszywają się pod money.pl. Ostrzegamy!

Od kilku dni w sieci pojawiają się fałszywe publikacje, podszywające się pod portal money.pl. Oświadczamy, że money.pl nie ma z tym nic wspólnego. Wirtualna Polska Media (właściciel portalu) zamierza złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Tego typu publikacje pojawiają się w sieci od kilku dni. Informujemy, że redakcja money.pl nie ma z nimi nic wspólnego, a próbę oszustwa przekazaliśmy już naszym prawnikom

Oszuści próbują podszyć się pod największy portal biznesowy w polskim internecie, by uwiarygodnić platformę sprzedaży kryptowalut. Informujemy jednak, że money.pl nie ma z tym nic wspólnego. Można to zresztą łatwo zauważyć spoglądając w pasek adresu. Zamiast money.pl znajdziemy tam anglojęzyczną domenę onlinenews2day.com.

Historię oprócz znanego medium mają również uprawdopodobnić postacie znanych prezenterów śniadaniowego programu Dzień Dobry TVN. W tekście czytamy, jakoby Piotr Kraśko przekonał Kingę Rusin do zainwestowania 250 dolarów podczas emisji programu. Próbowaliśmy się skontaktować z dziennikarzami TVN, by poprosić o ich komentarz.

Piotr Kraśko dowiedział się o sprawie od nas i zaniepokojony przyznał, że również podejmie w tej sprawie kroki prawne po konsultacji ze swoim pracodawcą. I podkreślił, że z inwestowaniem w kryptowaluty nigdy nie miał do czynienia.

Każdy, kto natknie się na tego typu artykuł (screen w tytułowym zdjęciu), powinien jednak domyślić się, że jest to próba wprowadzenia w błąd. Da się zauważyć, że artykuł jest nieudolnie tłumaczony przy pomocy translatora lub po prostu pisany przez automat.

Mimo wszystko ostrzegamy i ponownie podkreślamy, że redakcja money.pl nie ma z tego typu publikacjami nic wspólnego. Właściciel portalu - Wirtualna Polska Media - zamierza złożyć w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Podobne artykuły pojawiają się również w mediach społecznościowych. Od kilku dni można znaleźć dokładnie taki sam tekst na portalu Wykop.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ważne, money.pl, kraśko, oszustwo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-11-2018

bałwanTrwa walka z wolnymi mediami, ostatnim nieopanowanym przez Pis bastionem ,precz ręce od wolnych mediów !!!

30-11-2018

internautaPortal Money -po zmianie jest słabiutki i to bardzo ,dlatego się nie dziwię cwaniakom i oszustom !!!

02-12-2018

M123COOO FRAJEROW NA KRYPTOWALUTY WAM JUZ BRAKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CWANIACZKI

Rozwiń komentarze (4)
Polecane
Najnowsze
Popularne