Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Oszustwa na 1 mld euro przy transferze pieniędzy do Chin

6
Podziel się:

- Na 1 mld euro rocznie szacuje się oszustwa podatkowe, jakich dopuszczają się chińskie firmy, głównie tekstylne, z rejonu włoskiego miasta Prato wysyłając nielegalnie pieniądze do Chin - powiedział w piątek szef władz regionu Toskania, Enrico Rossi.

Oszustwa na 1 mld euro przy transferze pieniędzy do Chin
(Shutterstock/Lisa S.)

Informację tę gubernator podał w związku z niedawnym buntem przedstawicieli licznej w okolicach Prato społeczności chińskich imigrantów przeciwko kontrolom przeprowadzonym przez włoskie służby socjalne i policję. Na początku tygodnia około 500 chińskich imigrantów w miasteczku Sesto Fiorentino gwałtownie zaprotestowało przeciwko próbie aresztowania dyrektora fabryki; doszło do zamieszek.

"Dzisiaj szacujemy, że przed fiskusem ukryto co najmniej miliard euro" - powiedział Rossi odnosząc się do działalności firm zajmujących się transferem pieniędzy do Chin. Przede wszystkim, jak się zauważa, z ich usług korzystają założone w Prato przez Chińczyków fabryki tekstylne, zatrudniające ich rodaków. Często, jak wykazały wcześniejsze kontrole, pracują oni i żyją w fatalnych warunkach.

Przewodniczący włoskiego regionu przypomniał, że śledztwo pod kryptonimem Money Transfer ujawniło przed kilkoma laty "przerażające dane" dotyczące odpływu pieniędzy z Toskanii do Chin. Są one wysyłane nielegalnie, bez uiszczania podatków - wyjaśnił.

"Nie wskazujemy palcem całej społeczności chińskiej. Są chińscy przedsiębiorcy, którzy płacą podatki i legalnie zatrudniają pracowników. Ale zwrócę się do Gwardii Finansowej o zwiększenie kontroli" - dodał. Zdaniem Rossiego nie można dalej tolerować takich nadużyć.

W piątek włoskie media podały również, że jedno ze stowarzyszeń Chińczyków z Prato zorganizowało specjalne, uzbrojone w pałki i kije bejsbolowe patrole, które dokonywały napaści na imigrantów z Afryki Północnej. Trwa śledztwo w tej sprawie.

"Apeluję do społeczności chińskiej o spokój i unikanie napięć i konfliktów, ale także o poszanowanie praworządności i stanowczość w przestrzeganiu jej zasad" - wezwał szef władz Toskanii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
DEedde
8 lat temu
W banku Nordea Polska S.A dyrektorka z pracownikami robiła to samo i inwestowała w złoto..
krylan
8 lat temu
Dla przeciwników pomocy Frankowiczom. Wyobraźmy sobie, że Rzad RP uznaje za niekonstytucyjną ustawę z 29.08.1997r, co sprawia iż te umowy kredytowe są nieważne i następuje samodzielne przewalutowanie i wyliczenie przez banki tych kredytów. Kilkaset zadłużonych będzie mogło natychmiast pozbyć się swoich mieszkań jeśli tylko zechcą, spłacać dalej już niższe raty, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestować, wydać lub odłożyć w kraju, Po sprzedażny tego mieszkania będzie mogla taka rodzina kupić inne mieszkanie często większe. Są to same korzyści ekonomiczne dla kraju, oraz małych firm..
VAT
8 lat temu
Aby ukrócić nielegalny napływ tekstyliów na rynek UE wystarczy aby każdy produkt miał wszywkę informacyjną i w jakim zakładzie produkcyjnym dany produkt został wykonany , dane kontaktowe i możliwość sprawdzenia wiarygodność, to takie proste . Produkty przestaną być anonimowe.
arabusy
8 lat temu
[QUOTE] specjalne, uzbrojone w pałki i kije bejsbolowe patrole, które dokonywały napaści na imigrantów z Afryki Północnej. - czy aby na pewno? Raczej bronili się przed rabusiami i złodziejami ... [/QUOTE]
PodchMielony
8 lat temu
[QUOTE] Często, jak wykazały wcześniejsze kontrole, pracują oni i żyją w fatalnych warunkach. [/QUOTE] No proszę, pracodawca wyzyskuje pracownika, a ten w nagrodę przeprowadza protest gdy temu dzieje się krzywda. Ktoś tu kłamie?