Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oszustwa podatkowe
26.09.2014 17:02

Oszustwa podatkowe w Polsce. Szokujące wyniki kontroli

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, kontrole wszczęto w tym tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Finansów)
na zdjęciu: minister finansów Mateusz Szczurek

Kilka dni i 21 kontroli firm z rynku paliwowego wystarczyły urzędnikom fiskusa, by ujawnić oszustwa w VAT na kwotę prawie 160 milionów złotych - poinformowało Ministerstwo Finansów. Kontrole wszczęto 22 września, zabezpieczono 20 milionów złotych.

Zgodnie z informacją MF od 22 września 2014 r. inspektorzy kontroli skarbowej wspólnie z policją, Służbą Celną, Strażą Graniczną i Inspekcją Transportu Drogowego sprawdzają na granicy zachodniej oraz na granicy polsko-litewskiej dokumentację transportowanego na teren Polski paliwa.

_ - Podczas dotychczasowych działań na granicach skontrolowano 594 autocysterny oraz ujawniono 128 podmiotów wprowadzających paliwo z Niemiec i Litwy na teren kraju. Wobec kolejnych 77 podmiotów przeprowadzone zostały czynności analityczne - _poinformował resort.

_ - Na 205 podmiotów, ujawnionych w trakcie akcji, skierowano już 89 wniosków o kontrolę do właściwych Urzędów Kontroli Skarbowej. Z wytypowanych do kontroli podmiotów na obecny moment podjęte zostały czynności kontrolne wobec 21 firm _ - poinformował resort.

Ministerstwo podało, że kontrole te dotyczą wcześniejszych okresów rozliczeniowych, a w ich wyniku ujawniono oszustwa w VAT na kwotę blisko 160 milionów złotych. _ - W ramach wszczętych kontroli wobec podmiotów "paliwowych" zabezpieczono środki pieniężne na kwotę ponad 20 milionów zł _otych - dodano.

Według resortu działania fiskusa w walce z oszustwami podatkowymi z sektora paliwowego są zauważane i pozytywnie odbierane przez organizacje branżowe. - _ Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego pozytywnie ocenia intensyfikację działań operacyjnych, wymierzonych w przestępców, zajmujących się wyłudzeniami podatku VAT w obrocie paliwami ciekłymi _ - zaznaczono.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: oszustwa podatkowe, paliwa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz