Notowania

palikot
25.11.2011 17:31

Palikot znów obiecuje ułatwienia dla firm

To urzędnicy mają być dla przedsiębiorców a nie odwrotnie. Ruch Palikota zapowiada zmiany. Czy będą skuteczne?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan BIELECKI/East News)

Najpóźniej do 6 grudnia Ruch Palikota złoży w Sejmie pakiet ustaw służących małej i średniej przedsiębiorczości pod nazwą _ Korekta kapitalizmu _ - powiedział rzecznik klubu Ruchu Palikota Andrzej Rozenek.

_ - Jest to cykl różnych poprawek i ustaw, które po części wynikają z komisji Przyjazne Państwo, po części - są nowymi propozycjami Ruchu Palikota, które w sposób radykalny ułatwią życie _ - zapowiada polityk Ruchu.

Pytany o konkretne rozwiązania, jakie zaproponuje Ruch, wymienił m.in. propozycję, by urzędnicy mieli obowiązek odpowiadać na pisma obywatela w określonym czasie.

_ - Chcemy zmusić urzędników do tego, by w określonym czasie musieli odpowiedzieć na każde pismo od przedsiębiorcy czy od obywatela. Jeśli takiej odpowiedzi w ciągu np. 60 dni nie będzie, to znaczy, że sprawa została pozytywnie dla obywatela rozpatrzona _ - powiedział Rozenek.

Dodał, że chodzi też o propozycje, które pozwolą _ łatwiej uzyskać zezwolenie na różnego typu budowy oraz by było łatwiej uzyskać wiele innych pozwoleń, na które biznesmeni i przedsiębiorcy czekają teraz miesiącami, a nawet latami _.

_ - Chcielibyśmy położyć nacisk na to, o czym zapomniał premier Donald Tusk, czyli na pomoc dla przedsiębiorców, tych drobnych i średnich, którzy znowu zostali pozostawieni sami sobie. Chcemy zmniejszyć obciążenia biurokratyczne, które przeszkadzają rozwojowi biznesu w Polsce, chcemy deregulacji, chcemy też spowodować, by wreszcie to urzędnicy byli dla przedsiębiorców, a nie odwrotnie _ - powiedział Rozenek.

Poseł zapowiedział, że projekty zostaną przedstawione najpóźniej w pierwszych dniach grudnia. _ - Nie później niż do 6 grudnia, czyli to byłby taki mikołajkowy prezent _ - dodał Rozenek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t110143.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;jestesmy;juz;zielona;wyspa;europy,151,0,951703.html) "Nie jesteśmy już zieloną wyspą Europy" Duże przedsiębiorstwa szykują się na kryzys w strefie euro i wstrzymują inwestycje. Eksperci: _ To oznacza mniej nowych miejsc pracy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t139930.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polskie;firmy;sa;zdrowe;i;gotowe;na;kryzys,203,0,942539.html) Tak dobrze z polskimi firmami jeszcze nie było Przedsiębiorstwa mają dużo gotówki, pensje wypłacają na czas, w dodatku rośnie ich produkcja i osiągają rekordowe zyski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t115551.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/polskie;firmy;agresywne;-;beda;przejmowac,196,0,787652.html) Polskie firmy agresywne - będą przejmować Aż 59 procent średnich i dużych firm z naszego kraju chce kupić inne spółki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t110145.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/lepsze;wyniki;przedsiebiorstw;rosna;inwestycje,196,0,971972.html) Firmy nie dają się kryzysowi. A inwestycje... Wynik finansowy netto przedsiębiorstw po trzech kwartałach 2011 roku wzrósł o 14,6 proc. licząc rok do roku i wyniósł 77,4 mld zł.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz