Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przekręt na paliwach. Kosztował państwo 100 tys. zł

Oszuści zostali złapani niemal na gorącym uczynku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBŚP)

Funkcjonariusze CBŚP i KAS rozbili szajkę oszustów, którzy odbarwiali olej samrowy i sprzedawali jako napędowy. W rękach służb 3 osoby i 24 tys. litrów trefnego paliwa.

Przestępcy sprowadzali olej samrowy z Niemiec do Polski. Wieźli go wiele kilometrów w zbiornikach znajdujących się na naczepach samochodów ciężarowych. W kraju trafiał do bazy paliwowej, gdzie za pomocą specjalnie do tego celu skonstruowanego ciągu technologicznego, był odbarwiany i dostarczany do odbiorców półhurtowych jako olej napędowy – podaje CBŚP.

Tak sprzedawali go na terenie kraju, narażając skarb państwa na stratę 100 tys. zł poprzez uszczelnienia podatku akcyzowego.

Jeżdżenie na gaz jeszcze tańsze. Akcyza w dół:

Oszuści zostali złapani niemal na gorącym uczynku na terenie powiatu wyszkowskiego w województwie mazowieckim. Na jednej z posesji CBŚP i dolnośląskie KAS zatrzymało 3 mężczyzn.

W ręce władz wpadł kierowca ciężarówki i 2 mężczyzn przepompowujących olej ze zbiorników do zaimprowizowanej stacji paliw. Grozi mim 5 lat więzienia.

Jak poinformowało CBŚP, wartość transakcyjna zabezpieczonego paliwa to niemal 380 tysięcy złotych. Zabezpieczono też samochód ciężarowy i skierowano wniosek o zabezpieczenie majątkowe na kwotę co najmniej 250 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: paliwa, cbśp, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-07-2018

bnbSukces 100000zł -koszt akcji 150000zł Cbśp,KAS,prokurator oraz z 20 policjantów,a kiedy zaczniecie łapać babcie z pietruszką?

30-07-2018

rodakW Nowym Jorku cena benzyny 2,99 dolara za galon (ok4,5l) Zwykły szary człowiek za godzinę pracy kupi ok 40l a w Polsce -5 l. To jest przyczyna oszustw … Czytaj całość

30-07-2018

a może nie ?Co to jest 100 tys. zł ? a ile Państwo daje na Toruń ?

Rozwiń komentarze (21)