Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Państwo kosztuje Polaka prawie 20 tysięcy złotych rocznie

0
Podziel się:

Ministerstwo Finansów szacuje, że w tym roku dochody z PIT wyniosą ponad 44 miliardy.

Państwo kosztuje Polaka prawie 20 tysięcy złotych rocznie
(arrakasta - Fotolia.com)

19,5 tysiąca złotych rocznie - tyle dokładnie kosztuje polskie państwo, statystycznego Kowalskiego - wylicza ekonomista FOR Aleksander Łaszek. Najwięcej wydajemy na emerytury, edukację i ochronę zdrowia.

Mało płacimy między innymi na infrastrukturę kolejową czy administrację. Wydatki podliczyło Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/243/m330483.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad-obiecuje-tansze-panstwo-z-dokumentow,43,0,1777707.html) Rząd obiecuje tańsze państwo. Z dokumentów wynika coś przeciwnego

Jak wylicza ekonomista FOR Aleksander Łaszek, według wstępnych szacunków, w ubiegłym roku wydatki państwa wyniosły 723 miliardy złotych.

Ekspert zastrzega, że wydatki rosną wolniej, niż gospodarka.

Organizacja przypomina, że wydatki państwa są finansowane z podatków i składek. Fundacja FOR podliczyła wydatki Polaków po raz czwarty.

Money.pl/Ministerstwo Finansów

Dziś ostatni dzień na rozliczenie z fiskusem i ewentualną zapłatę podatku. Ministerstwo Finansów szacuje, że w tym roku dochody z PIT wyniosą ponad 44 miliardy.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejki w fiskusie. Rozlicz się przez internet W urzędach możemy napotkać kolejki, dlatego urzędnicy namawiają na rozliczenie za pośrednictwem internetu.
To już ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem Wypełnione zeznanie podatkowe trzeba wysłać do urzędu skarbowego, lub złożyć osobiście najpóźniej 30 kwietnia.
Padł rekord złożonych e-deklaracji PIT Zdaniem rzeczniczki MF Wiesławy Dróżdż, elektroniczne formularze to szybka i bezpieczna metoda rozliczenia się z urzędem skarbowym.
podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)