Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paweł Stańczak będzie szefem gazociągów na Ukrainie

1
Podziel się

Paweł Stańczak, dotychczasowy dyrektor techniczny i członek zarządu PGNiG, pokieruje państwową spółką Ukrtranshaz, która jest operatorem gazociągów i zarządza podziemnymi zbiornikami gazu na Ukrainie.

Paweł Stańczak będzie szefem gazociągów na Ukrainie
(JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDzJlewl

Kandydatura Polaka na stanowisko prezesa została zatwierdzona przez Radę Nadzorczą Naftohazu, będącego właścicielem 100 proc. akcji Ukrtranshazu - poinformowały we wtorek służby prasowe Naftohazu.

W komunikacie napisano, że Stańczak posiada 25-letnie doświadczenie pracy w transporcie gazowym, a w latach 2003-2005 odpowiadał w PGNiG za utworzenie polskiego operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System S.A.

Zobacz także: Zobacz też: Ceny w Polsce prawie najniższe w UE
bDzJlewn

Obecnie, jako dyrektor techniczny PGNiG Technologie S.A., nadzoruje m.in. projektowanie i budowę nowych gazociągów - przekazał Naftohaz.

Stańczak jest kolejnym Polakiem, który obejmuje ważne stanowisko w ukraińskiej firmie państwowej. Od kwietnia 2016 roku prezesem kolei państwowych Ukrzaliznycia jest Wojciech Balczun, a od października były minister transportu Sławomir Nowak stoi na czele państwowej agencji drogowej Ukrainy, Ukrawtodor.

bDzJlewO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
Xxxc
3 lata temu
Stanczak czy stanczuk, znałem paru takich stanczakow