Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak apeluje o środki na inwestycje w górnictwo

0
Podziel się:

Potrzeba technologii i automatyzacji, zmniejszających ryzyko pracy - mówi wicepremier.

Pawlak apeluje o środki na inwestycje w górnictwo
(kprm.gov.pl)

Minister gospodarki będzie apelował do posłów i członków rządu o zapewnienie w przyszłorocznym budżecie jak największych środków na inwestycje w górnictwo.Waldemar Pawlakrozmawiał w Katowicach z przedstawicielami Wyższego Urzędu Górniczego o bezpieczeństwie w przemyśle górniczym.

Jak wyjaśnił wicepremier, dyskusja dotyczyła nowych technologii i automatyzacji minimalizującej ryzyko pracy pod ziemią, a także zwiększenia liczby robót przygotowawczych, polepszających warunki pracy górników.

Odnosząc się do kwestii prywatyzacji kopalni Waldemar Pawlak wyraził przekonanie, że to ludzie pracujący w górnictwie powinni z niej skorzystać. Wicepremier dodał, iż w dobie kryzysu gospodarczego kopalnie są rentowne i nie wyciągają rąk po publiczne pieniądze.

[

Pawlak: Kopalnie inwestują w bezpieczeństwo ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;kopalnie;inwestuja;w;bezpieczenstwo,185,0,537529.html )
Minister zaapelował do mediów o budowanie klimatu, który służyłby zrównoważonemu rozwojowi i bezpieczeństwu sektora górniczego. Podkreślił, że czasem nagłaśnianie pewnych uchybień, które w rzeczywistości nie mają miejsca sprawia, że zmniejsza się wrażliwość na poważniejsze sygnały.

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Piotr Litwa przekonuje z kolei, że kontrole w kopalniach są przeprowadzane bardzo często i przynoszą efekty. Zaznaczył, że w zeszłym roku przeprowadzono aż 10 tysięcy kontroli we wszystkich zakładach górniczych. To bardzo dużo jak na przemysł zatrudniający 200 tysięcy osób - uważa szef WUG.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)