Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak będzie negocjował z Rostowskim

0
Podziel się:

Wicepremier wystosował zaproszenia do wszystkich partii, by omówić możliwość współpracy w sprawach gospodarczych. Na pierwszy ogień idzie koalicjant.

Pawlak będzie negocjował z Rostowskim
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wczoraj wicepremier Waldemar Pawlak wystosował zaproszenia do partii opozycyjnych, by omówić możliwość współpracy m.in. w sprawach gospodarczych, dziś przed południem ma dojść do koalicyjnego spotkania w którym udział weźmie minister finansów Jacek Rostowski.

Wicepremier Waldemar Pawlak poinformował, że przedmiotem dyskusji ma być m.in kasowe rozliczanie podatku VAT.

_ - Rysuje się porozumienie, by wprowadzić możliwość rozliczenia kasowego dla małych podatników, czyli firm o obrotach do 1,2 mln euro. Chcemy połączyć ten sposób rozliczeń z możliwością kwalifikowania zabowiązań jako złe długi - _ powiedział Pawlak.

Resort gospodarki przygotował kilkadziesiąt propozycji, ułatwiajacych funkcjonowanie przedsiębiorcom. Projekt tych zmian trafił właśnie po konsultacjach społecznych i uzgodnieniach międzyresortowych do Komitetu Stałego Rady Ministrów. Problem w tym, że blokuje go minister finanasów, choć pozytywnie oceniają przedsiębiorcy i pracodawcy.

O planowanych rozmowach z opozycją wicepremier mówi niewiele bo jak podkreśla, mają to być to spotkania kameralne. Jego zdaniem, tylko wtedy będzie można mówić o pewnej elastyczności w poszukiwaniu kompromisu.

Czytaj więcej w Money.pl
Pawlak zabiega o opozycję. "To śmieszne" Wicepremier mówi, że chodzi o porozumienie w sprawach dotyczących gospodarki, spraw społecznych i rolnictwa jednak szczegółów nie chce ujawniać.
Resort Pawlaka skończył kluczowy projekt Dokument zostanie przekazany na posiedzenie Komitetu Spraw Europejskich. Kolejnym etapem będzie skierowanie projektu pod obrady rządu i parlamentu.
Reklamówka PSL w sieci: Ponury Rostowski Ludowcy uderzają przez Facebook. Uśmiechnięty Pawlak przyjacielem przedsiębiorców płacących VAT?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)