Notowania

politycy w polsce
22.05.2012 11:29

Pawlak napisał list. Chce pojednania

Wicepremier i prezes PSL zaapelował do wszystkich sił politycznych w kraju o współpracę i pojednanie narodowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier i prezes PSL zaapelował do wszystkich sił politycznych w kraju o współpracę i _ pojednanie narodowe _.

_ Apelujemy do wszystkich sił politycznych w kraju o współpracę i pojednanie narodowe. (...) Dla dobra Polski i jej wszystkich mieszkańców - działajmy jeden z drugim, a nie jeden przeciw drugiemu _ - napisał Waldemar Pawlak w liście otwartym.

W liście Pawlak apeluje o _ zasypywanie podziałów _, tak, aby Polska była _ rodziną rodzin _. Przekonuje też, że PSL jest potrzebne ludziom i Polsce.

27 maja, z okazji Zielonych Świątek PSL organizuje majówkę w Natolinie, koło Grodziska Mazowieckiego. W majówce weźmie udział Pawlak i liderzy PSL.

_ - Chcemy pokazać, że w polityce jest możliwy uśmiech i pozytywne emocje. Polityka nie może polegać tylko na kłótniach. Ostatnie polityczne wydarzenia sprawiają, że można mieć wrażenie, iż niektórym politykom chodzi tylko o szukanie powodów do kontrowersji i rozgrywania kolejnych bitew politycznych _ - powiedział rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

Jak napisał w liście Pawlak, przedstawiciele PSL w rządzie, w parlamencie oraz w samorządach dokładają wszelkich starań, aby _ prawo służyło ludziom _.

_ Przykładem tego jest wielka batalia o jak najkorzystniejszą dla Polaków reformę emerytalną. PSL wywalczyło ważne elementy społeczne, czyniąc reformę zdecydowanie bardziej przyjazną ludziom. Dzięki naszym działaniom pojawiła się m.in. możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę przez kobiety i mężczyzn. A co istotne, doszło jeszcze wsparcie dla matek zarówno na wsi, jak i w mieście, które nie miały takiej pomocy. Nie pogorszy się też sytuacja rolników w najbliższych latach _ - wymienił Pawlak osiągnięcia Stronnictwa.

Pawlak podkreślił też, że PSL walczy o godne życie dla polskich rodzin, w tym o miejsca pracy, godziwe emerytury i poprawę systemu ochrony zdrowia.

_ Apelujemy do całego polskiego społeczeństwa o wspólną aktywność na miarę XXI wieku. (...) Tylko wspólnie zdołamy wykorzystać szanse i uniknąć zagrożeń, jakie niesie współczesny świat _ - napisał wicepremier.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny prądu ostro w górę? Pawlak ujawnia plany rządu Jeszcze w tym roku, zmienione zostaną przepisy regulujące rynek energii. Forsowany _ trójpak _ dotknie każdego Polaka.
"Zagrożeń jeżeli chodzi o Grecję nie ma" Wicepremier ujawnił, co myśli o wyjściu Aten ze strefy euro.
Pawlak ostro o decyzji RPP: Wbili nóż w plecy _ Wobec drugiej fali kryzysu, podnoszenie stóp procentowych to bardzo dramatyczna pomyłka _ - grzmi minister.
Tagi: politycy w polsce, waldemar pawlak, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz