Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak odpowiedział Kaczyńskiemu na krytykę rządu

0
Podziel się:

Wicepremier powiedział , że nie jest zdziwiony, że rząd Donalda Tuska zawiódł prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Pawlak odpowiedział Kaczyńskiemu na krytykę rządu
(Reporter)

Polska ma dziś lepszą sytuację, niż inne kraje Europy - powiedział prezes PSL Waldemar Pawlak w odpowiedzi na krytykę działań polskiego rządu przez Jarosława Kaczyńskiego. Paweł Olszewski z PO uważa, że zarzuty szefa PiS są nieracjonalne.

Wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak, powiedział w Poznaniu, że nie jest zdziwiony, że rząd Donalda Tuska zawiódł Jarosława Kaczyńskiego. - _ Szef PiS i tak nigdy nie pokładał nadziei w działaniach naszego rządu _ - powiedział.

W wystąpieniu podczas posiedzenia Rady Politycznej Kaczyński zauważył m.in., że _ wielu Polaków jest dziś zawiedzionych, bo obiecano wiele _. Komentując jego wypowiedź szef ludowców podkreślił, że - mimo zagrożenia światowym kryzysem - Polska ma dziś znacznie lepszą sytuację, niż inne kraje Europy, między innymi dlatego, że _ sytuacja w naszym kraju była poukładana _. Jeszcze kilka lat temu Europę Zachodnią _ traktowano jako synonim bogactwa, stabilności i dobrobytu i takiego słodkiego życia, a w tej chwili Polska jest krajem, który radzi sobie lepiej _ - zaznaczył.

Pawlak przyznał, że nasz kraj czekają wyzwania związane z _ dobrym poukładaniem spraw związanych z inwestycjami po Euro _. Chodzi o stadiony, drogi i infrastrukturę, _ która nie powinna leżeć odłogiem, ale powinna być zagospodarowana i na siebie zarabiać _ - i o firmy budowlane, których _ największym problemem jest płynność _ - tłumaczył.

_ - Myślę, że pod patronatem instytucji rządowych, takich jak choćby Agencja Rozwoju Przemysłu, będzie możliwe porozumienie także z bankami, z firmami, które finansują te wielkie projekty infrastrukturalne - tak, żeby nie było na tym polu żadnego kryzysowego impulsu. Wydaje mi się, że jeżeli w ten sposób będziemy zawodzić pana premiera Kaczyńskiego, to będzie dobrze dla kraju, bo będziemy potrafili rozwiązywać ważne sprawy _ - powiedział szef PSL.

W swoim wystąpieniu Kaczyński nawiązał też do decyzji prokuratury o umorzeniu śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej w wątku cywilnym. Powiedział, że _ pomimo istnienia przekonywujących dowodów, że doszło do daleko idących zaniechań, lekceważenia obowiązujących reguł i procedur przygotowania wizyty głowy państwa (...) (tego, iż) jest oczywiste, że premier składa fałszywe zeznania, doszło do stanu, który można określić jako skonstruowanie nowej zasady polskiego życia: prawo odnosi się tylko do słabych, nie odnosi się do silnych _.

_ - Z całym szacunkiem, ale premier ma pełną świadomość - jaką powinien mieć każdy - że można mówić tylko i wyłącznie prawdę, bo grozi za to odpowiedzialność karna _ - powiedział sekretarz klubu PO Paweł Olszewski. - _ Ale być może Jarosław Kaczyński myśli, że wszyscy postępują tak, jak on by postąpił _ - dodał.

Komentując zarzuty szefa PiS wobec działań rządu Olszewski uznał, że wypowiedzi te _ kompletnie nic nie wnoszą do dyskusji, są skrajnie nieracjonalne, nieodpowiadające rzeczywistości, a przede wszystkim niedające pozytywnych rozwiązań _.

Na posiedzeniu Rady Politycznej szef PiS zapowiedział, że w sierpniu jego partia zaproponuje nowe rozwiązania programowe, aby Polacy mieli wybór. - _ Musimy mieć odpowiedź na sprawy związane z bezrobociem, z oświatą, służbą zdrowia, systemem emerytalnym, z tym wszystkim, co łączy się z przejmowaniem za bezcen resztek majątku narodowego _ - mówił.

Czytaj więcej w Money.pl
Podliczyli podwyżki podatków za rządów Tuska. Astronomiczna kwota _ Podwyżki były nieodzowne i konieczne _ - ripostuje poseł Platformy Obywatelskiej.
PiS już wie, że Euro 2012 to porażka Polski Mariusz Błaszczak: _ Rząd nie zadbał nawet o bezpieczeństwo kibiców _.
"To co robi rząd, spowoduje totalny chaos" Donald Tusk przyśpiesza w sprawie ważnych reform. Szydło: _ Wprowadzą zamieszanie, po to żeby wszystko rozmyć _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)