Notowania

komisja trójstronna
18.12.2011 07:15

Pawlak podtrzymuje zdanie w sprawie Komisji Trójstronnej

Wicepremier nie rozmawiał jeszcze z premierem na temat dalszego jej przewodniczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier nie rozmawiał jeszcze z premierem na temat dalszego przewodniczenia Komisji Trójstronnej, ale podtrzymuje swoją opinię i jest zdecydowany zrezygnować z kierowania pracami Komisji.

Premier Donald Tusk zapowiadał kilka dni temu, że planuje, jeszcze przed świętami, spotkanie z Waldemarem Pawlakiem, by przekonywać go żeby pozostał na stanowisku.
Pytany o to w Krakowie, wicepremier powiedział na konferencji prasowej, że
podtrzymuje opinię, iż lepszym kandydatem na to stanowisko, jest minister finansów Jacek Rostkowski.

Jako przykład podał uzgodnienia w sprawie płacy minimalnej na 2011 rok. - _ Okazało się, że pan minister Rostowski poskąpił 24 złote i na Radzie Ministrów to zdewaluował więc nie można sobie pozwolić na tego typu sytuacje. Powinien tam występować taki członek rządu, który później będzie konsekwentnie mógł utrzymać uzgodnienia, a nie tak, że będzie to potem na radzie ministrów podważał. Minister Rostowski byłby tu naprawdę dobrym partnerem. Przy okazji miałby bezpośredni kontakt z rzeczywistym światem zewnętrznym, a nie tylko z kolegami z rządu, którzy są jednak trochę pod ciśnieniem uroku ministra finansów i jego kasy _ - argumentował wicepremier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI WALDEMARA PAWLAKA:

Na początku grudnia Pawlak zaproponował, by zamiast niego ktoś z PO stanął na czele Komisji Trójstronnej.

Czytaj więcej o sytuacji w rządzie
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;nie;chce;kierowac;komisja;trojstronna,236,0,983532.html) Wicepremier szykuje swoją rezygnację Wicepremier proponuje, żeby zastąpił go ktoś z PO, np. minister finansów Jacek Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t196967.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budzet;2012;nierealny;czy;sprawiedliwy,157,0,990109.html) Jeszcze nie ma budżetu, a już chcą go zmieniać Jeśli kryzys pogłębi się, nie zawahamy się znowelizować budżetu - mówi Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t80025.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/psl;zmienia;zdanie;w;sprawie;ratowania;strefy;euro,154,0,986266.html) Zaskakująca wolta PSL w sprawie euro _ Polska słusznie przyłącza się do krajów, które nałożą na siebie nowe zasady dyscypliny finansów publicznych _ - uważa szef klubu PSL Jan Bury.
Tagi: komisja trójstronna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz