Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
waldemar pawlak
19.11.2007 09:08

Pawlak zapowiada upraszczanie podatków

Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że jest zgoda PO i PSL co do tego, że niezbędne jest upraszczanie podatków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*WicepremierWaldemar Pawlakpowiedział, że jest zgoda PO i PSL co do tego, że niezbędne jest upraszczanie podatków. *

Pawlak zapowiada, że nowy rząd zajmie się tematem podatków w najbliższych tygodniach i zaznacza, że "konkretne rozwiązania będą efektem dyskusji, poszukiwania rozsądnego kompromisu".

ZOBACZ TAKŻE:
Chlebowski: Zamożni rolnicy będą płacić więcej na KRUS"Podatek liniowy w tej wersji, którą zaproponowała Platforma w programie wyborczym ma charakter bardziej prospołeczny i jest tam wyraźnie zwrócona uwaga na kwotę wolną, na ulgi rodzinne. To pokazuje, że jest tu spora refleksja nad takim prostym tylko, technicznym hasłem "podatek liniowy" - mówił wicepremier.

"Tego się nie da zrobić ideologicznym zaklęciem, że podatek liniowy uwolni nas od wszelkich problemów. Trzeba na to patrzeć (...) także z punktu widzenia życiowych realiów" - dodał.

Wyższa składka do KRUS, wyższa emerytura

Pytany o przyszłość KRUS, Pawlak powiedział, że potrzebna jest "pozytywna oferta". Szef ludowców wyjaśnił, że ci którzy mają raczej przedsiębiorstwa a nie gospodarstwa rodzinne płaciliby wyższą składkę i otrzymywaliby wyższą emeryturę.

Lider PSL podkreślił, że w straszeniu reformą jest dużo przesady. Dodał, że te zmiany są niezbędne, bo KRUS powstał jeszcze w poprzednim systemie, więc trzeba go dostosować do obecnych realiów.

Tagi: waldemar pawlak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska, pap
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz