Notowania

pensje
17.06.2010 14:08

Pensje w maju wzrosły o prawie 5 procent

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w maju 3346,61 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amaxim/Dreamstime)

*Według Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju w ujęciu rocznym zwiększyło się o 4,8 procent i wyniosło 3346,61 złotych. Spadło natomiast o 1,5 procent w stosunku do poprzedniego miesiąca.*

Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w maju 2010 roku wzrosło o 0,2 procent do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym o 0,5 procent i wyniosło 5319,7 tys. osób.

Jedenastu ekonomistów, uwzględnionych w ankiecie agencji ISB, przewidywało, że wynagrodzenia w firmach wzrosły w maju średnio o 4,1 procent w skali roku. Rozbieżności w prognozach nie były znaczne, a oczekiwania wahały się od 3,4 proc. do 4,5 proc. przy średniej dokładnie na poziomie 4,1 procent. Średnia oczekiwań jedenastki ekonomistów co do zmiany poziomu zatrudnienia w przedsiębiorstwach wyniosła -0,5 procent (oczekiwania: od 0,4 do 0,6 procent).

CZYTAJ WIĘCEJ O RYNKU PRACY I WYNAGRODZENIACH
*Historia bezrobocia: pracę traciło nawet 9 tysięcy osób dziennie * Co trzeci Polak nie ma wątpliwości. To bezrobocie i trudności ze znalezieniem pracy są najbardziej negatywnym skutkiem zmian ustrojowych sprzed 20 lat.
*Biedniejemy, inflacja przegania wzrost płac * W czerwcu ubiegłego roku statystycznie płace Polaków pierwszy raz rosły wolniej niż ceny.
Tagi: pensje, wynagrodzenia, pieniądze, zatrudnienie, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz