Notowania

rosja
11.07.2014 19:26

Pesa i Uralwagonzawod utworzą wspólne przedsiębiorstwo w Rosji

Podpisany wspólny protokół jest pierwszym krokiem do powstania fabryki tramwajów na terytorium Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pesa.pl)
Pociąg bydgoskiej firmy PESA

Firmy podpisały na Targach Przemysłowych InnoProm 2014 w Jekaterynburgu list intencyjny w sprawie powołania w Rosji fabryki tramwajów - poinformował dzisiaj rzecznik polskiej firmy Michał Żurowski.

Podpisy pod listem złożyli prezes Pesy Tomasz Zaboklicki i dyrektor generalny Uralwagonzawod Oleg Sienko; obecny był minister przemysłu i handlu Rosji Denis Manturow.

_ - Porozumienie zakłada uruchomienie centrów montażowych i serwisowych na terytorium Federacji Rosyjskiej oraz powstanie wspólnego przedsiębiorstwa produkującego tramwaje, lokomotywy, wagony i inne pojazdy elektryczne _ - powiedział Żurowski.

Dodał, że w najbliższych tygodniach zostanie zarejestrowana spółka w Rosji, a także zostaną rozpoczęte działania zmierzające do pozyskania pierwszych zamówień zgodnie z założeniami przyjętego biznesplanu.

- Według komunikatu na stronie koncernu Uralwagonzawod podpisany protokół _ jest pierwszym krokiem do powstania fabryki tramwajów na terytorium Rosji _.

Uralwagonzawod z siedzibą w miejscowości Niżny Tagił (Obwód Swierdłowski) jest jednym z największych kompleksów naukowo-przemysłowych w Rosji, w skład którego wchodzi ponad 20 firm produkcyjnych, instytutów naukowo-badawczych i biur konstrukcyjnych. W zakładach koncernu produkowane są głównie wagony towarowe i pojazdy wojskowe, m.in. czołgi i pojazdy opancerzone.

Pesa w czerwcu 2013 r. zawarła kontrakt z Uraltransmaszem na dostawę do Moskwy 120 tramwajów Fokstrot. Pierwsze z zamówionych tramwajów wyjechały na ulice stolicy Rosji na początku czerwca. Do końca roku Pesa ma przekazać łącznie 70 pojazdów, a pozostałe - do marca przyszłego roku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rosja, pesa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz