Notowania

elektrownia
18.11.2009 09:21

PGE zabiera się za atomówki

Grupa rozważa budowę dwóch elektrowni jądrowych o mocy ok. 3.000 MW każda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christopher Peterson/CC/Flickr)

Polska Grupa Energetyczna podpisała z francuskim koncernem energetycznym Electricite de France memorandum dotyczące rozpoczęcia współpracy w zakresie energii jądrowej.

_ - Memorandum przewiduje przeprowadzenie prac studialnych w zakresie: wykonalności rozwoju reaktorów jądrowych w technologii EPR (Evolutionary Power Reactor konstrukcji firmy Areva) w Polsce oraz wykonalności budowy pierwszego bloku EPR w Polsce do roku 2020 _ - napisano w komunikacie.

Obie firmy uzgodniły również, że podejmą rozmowy na temat możliwości partnerstwa przemysłowego w zakresie budowy elektrowni jądrowych w technologii EPR w Polsce.

Spółka podała, że porozumienie nie zapewnia EDF wyłączności na współpracę z PGE w zakresie energii jądrowej. PGE planuje w najbliższym czasie podpisać podobne porozumienia z innymi partnerami.

Zgodnie ze swoją strategią PGE rozważa budowę dwóch elektrowni jądrowych o zakładanej wstępnie mocy ok. 3.000 MW każda. Wstępnie zakłada się, że oddanie do użytku pierwszego bloku nastąpiłoby do końca 2020 roku, a oddanie kolejnych bloków następowałoby co dwa do trzech lat każdy.

Raport Money.pl
*Atomowe plany rządu są nierealne * Jeśli Polska w najbliższym czasie złoży zamówienie na reaktor jądrowy, to zostanie ono zrealizowane najwcześniej za dwadzieścia lat - sprawdził Money.pl. Być może nawet za trzydzieści. Czytaj w Money.pl
Tagi: elektrownia, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz