Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
08.02.2017 10:56

PGNiG dostarczy ArcelorMittal gaz za 1,4 mld zł

Według PGNiG wielkość dostaw do 2023 roku może wynieść ok. 1,6 mld metrów sześciennych gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło trzyletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata z ArcelorMittal w Polsce na dostawy gazu. Wartość umowy może osiągnąć ok. 1,4 mld zł - poinformowała gazowa spółka w komunikacie.

Według PGNiG wielkość dostaw do 2023 roku może wynieść ok. 1,6 mld metrów sześciennych gazu.

Grupa ArcelorMittal to największy producenta stali w naszym kraju. Kontrakt obowiązuje od 1 stycznia 2017 r. do 1 stycznia 2020 r. z opcją przedłużenia do 1 stycznia 2023 roku. Umowa umożliwia ArcelorMittal Poland elastyczne zakupy gazu na zasadach rynkowych w cenach powiązanych z indeksami giełdowymi.

- Podpisanie tej umowy zapewni nam konkurencyjne warunki na dostawy gazu na najbliższe lata. Traktujemy to również jako istotny element rozszerzenia współpracy pomiędzy naszymi firmami w zakresie realizacji projektów korzystnych dla obydwu stron - poinformował dyrektor generalny i wiceprezes ArcelorMittal Poland Geert Verbeeck.

Jak podaje PGNiG, kontrakty indywidualne w ramach umowy ramowej podpisane przez ArcelorMittal Poland i ArcelorMittal Warszawa umożliwiają realizację dodatkowych dostaw gazu w przyszłości.

Umowa z producentem stali, to kolejny ważny dla PGNiG kontrakt. Pod koniec stycznia gazowa spółka zawiązała strategiczna współpracę z PKO BP. Bank obsłuży wszystkie płatności kierowane do PGNiG Obrót Detaliczny, w tym te pochodzące od klientów detalicznych. Oznacza to m.in. możliwość bezprowizyjnego regulowania rachunków przez odbiorców w prawie 1200 oddziałach i ponad 800 agencjach PKO BP na terenie całego kraju.

Tagi: pgnig, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2017

andreasRosyjski czy nasz ?

Rozwiń komentarze (1)