Notowania

Gaz z Izraela dla Polski. PGNiG zainteresowane

PGNiG poważnie rozważa poszerzenie zagranicznych dostawców gazu do Polski o Izrael i Liban. Chwilowo skupia się jednak na tym, sprowadzanym z własnych koncesji w pobliżu Norwegii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Glen Dillon/wikimedia (CC BY 3.0))
PGNiG swój wzrok kieruje na południe, jednak priorytetem pozostaje gaz norweski

PGNiG poważnie rozważa poszerzenie zagranicznych dostawców gazu do Polski o Izrael i Liban. Chwilowo skupia się jednak na tym, sprowadzanym z własnych koncesji w pobliżu Norwegii.

- Możliwe, że trafimy kiedyś do Libanu bądź do Izraela - powiedział prezes Piotr Woźniak podczas konferencji prasowej we wtorek. - Jesteśmy zainteresowani tym kierunkami, jesteśmy zainteresowani współpracą z partnerami z tego regionu - dodał.

Podkreślił jednak, że obecnie priorytetem są dostawy z kierunku norweskiego oraz że portfel dostaw do terminalu LNG nie jest jeszcze zapełniony.

Statistica: ponad tysiąc złotych oszczędności na rachunkach. Policzyliśmy jak to zrobić

PGNiG Upstream Norway ma obecnie udziały w 21 koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Na dwóch z nich pełni rolę operatora.

W 2017 roku PGNiG wydobył łącznie 4,53 mld m.sześc. gazu z czego 0,55 mld m.sześc. ze złóż norweskich. Zaimportowało łącznie 13,71 mld m.sześc., z czego 9,66 mld m.sześc. z Rosji, a 1,72 mld m.sześc. to gaz skroplony z terminalu LNG w Świnoujściu.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Tagi: pgnig, górnictwo, pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-02-2018

wqżadnych interesów z tym krajem.

20-02-2018

vccnie kupować gazu od zydów dobrze wam radze1 bo to ani wielcy ani przyjaciele jak mówi Morawiecki!!

20-02-2018

jc777Polska powinna jak najdalej trzymać się od interesów z izraelem bo może to z czasem odbić się czkawką i płacić dwa razy za ten sam towar

Rozwiń komentarze (147)