Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG zapełnił więkoszość pojemności magazynów gazu

0
Podziel się
PGNiG zapełnił więkoszość pojemności magazynów gazu
(PGNiG)
bDoDdiyd

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wypełniło w 87 proc. dostępne pojemności magazynowania gazu. Zakończenie procesu zatłaczania magazynów w ramach przygotowań do sezonu grzewczego powinno zakończyć się w październiku.

"Łączny stan napełnienia instalacji magazynowych na dzień 25 sierpnia 2015 r. wyniósł 2,5 mld m3, z czego 836 mln m3 stanowi zapas obowiązkowy gazu ziemnego pozostający w dyspozycji właściwego ministra do spraw gospodarki" - czytamy w komunikacie.

PGNiG dysponuje pojemnościami w siedmiu magazynach gazu wysokometanowego: Wierzchowice, Kosakowo, Mogilno, Strachocina, Brzeźnica, Husów i Swarzów.

bDoDdiyf

Notowania tygodniowe akcji PGNiG

Spółka nie włada pełną pojemnością magazynową, której operatorem jest OSM Sp. z.o.o. Część tej pojemności jest w dyspozycji podmiotów trzecich.

"Umowy zawarte przez spółkę z operatorami systemu gazowego oraz dostawcami gazu, zapewniają pokrycie zapotrzebowania odbiorców grupy PGNiG w sezonie grzewczym. Zawarte umowy i posiadane moce przesyłowe pozwalają spółce na realizację dostaw gazu przez wszystkie punkty wejścia do krajowego systemu przesyłowego" - czytamy także w materiale.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

bDoDdiyl

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDoDdiyG
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)