Notowania

"Piątka Morawieckiego" rodzi się w bólach. Nawet w rządzie się gubią

W połowie kwietnia premier zapowiedział wielkie zmiany pod hasłem pakietu "Piątka Morawieckiego". Jak wygląda wdrażanie planu? Okazuje się, że gubią się w nim nawet ludzie z kręgów rządowych, a najlepiej idą projekty, których wcale nie firmował premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Walasek/REPORTER)
Z szumnych zapowiedzi premiera nie wyszło dotąd zbyt wiele, czytamy w dzienniku

- Najlepiej w ramach "piątki" idą przedsięwzięcia, które istniały zanim premier ogłosił swój pakiet. Potem zyskały tylko nowy plan - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dziennik bierze pod lupę na przykład program Ciepły dom, czyli wielką termomodernizację oraz niższe rachunki za odpady. "Nasi rozmówcy z kręgów rządowych sami gubią się w tłumaczeniach, co konkretnie premier miał na myśli. Część z nich twierdzi, że chodziło o nowelizację ustawy o termomodernizacji, inni wskazują, że chodzi o program realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" - czytamy w gazecie.

*Piątka Morawieckiego. Borowski: trzeba było czymś przykryć wpadkę z nagrodami. Zobacz wideo: *

Nie jest też lepiej jeśli chodzi o inny element "piątki Morawieckiego", czyli wsparcie dla domów seniora. "Resort rodziny, pracy i opieki społecznej nie odpowiedział na nasze pytania, samorządowcy nie dostrzegają skoku wydatków" - czytamy.

A co ze zwiększonymi budżetami obywatelskimi? - Jak dotąd nic w tym temacie się nie dzieje i chociażby z racji niedawnych wyborów podejrzewam, że ten stan jeszcze długo się utrzyma - mówi w "DGP" Leszek Świętalski ze Związku Gmin Wiejskich RP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: piątka morawieckiego, mateusz morawiecki, premier, infrastruktura, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

pat 16Podejrzewam , że Morawiecki już sam nie pamięta co obiecywał !!!! On już osobiście pogubił się w tych swoich obietnicach !!!

21-11-2018

babciaKlamal klamie i klamal bedzie bo jemu tylko chodzi o kase a nie o dobro Polski i Polakow tak jak PiS i guru PiS

21-11-2018

mordajak zwykle totalne kłamstwo i obłuda

Rozwiń komentarze (13)