Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.06.2013 20:05

Piechociński: Dorota Podedworna-Tarnowska będzie wiceministrem finansów

Dorota Podedworna-Tarnowska pracowała dotąd na stanowisku adiunkta w Instytucie Zarządzania Wartością Szkoły Głównej Handlowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Bielecki/East News)

Kandydatura Doroty Podedwornej-Tarnowskiej, rekomendowanej przez PSL na funkcję wiceministra finansów, została zaaprobowana przez premiera Donalda Tuska - powiedział PAP szef PSL, wicepremier Janusz Piechociński. Przysługujące PSL stanowisko było dotąd nieobsadzone.

_ Dzisiaj wicepremier Rostowski poinformował mnie, że nasza kandydatura została zaaprobowana przez premiera Tuska _ - powiedział PAP prezes PSL. Według niego do nominacji dojdzie w przyszłym tygodniu.

Dorota Podedworna-Tarnowska pracowała dotąd na stanowisku adiunkta w Instytucie Zarządzania Wartością Szkoły Głównej Handlowej. Jak podaje strona internetowa SGH, Podedworna w 1998 roku skończyła tam studia na kierunku finanse i bankowość, a 8 lat później obroniła doktorat.

Do czasu nadania depeszy PAP nie udało się uzyskać stanowiska resortu finansów i rzecznika rządu Pawła Grasia w tej sprawie.

W maju PAP pisała, że politycy PSL skarżyli się na blokowanie przedstawianych przez Stronnictwo kandydatur na stanowisko wiceministra finansów. Jak przyznawali nieoficjalnie, poprzedni prezes PSL Waldemar Pawlak po kilku nieudanych próbach zaprzestał starań o obsadę stanowiska; ponowił je Piechociński, który pod koniec 2012 roku został nowym liderem partii.

Według polityków PSL proponowany na wiceszefa resortu finansów miał być wtedy Jerzy Pietrewicz, który został ostatecznie wiceministrem gospodarki. Kandydatką PSL była też Irena Ożóg, która pełniła już funkcję wiceministra finansów w latach 2001-03.

Czytaj więcej w Money.pl
Gazu jeszcze nie ma, ale podatek już jest Ustawa ma zacząć obowiązywać od 2015 r., ale podatki, o których mówi, mają być pobierane od początku 2020 r.
Koniec rajów podatkowych? Rostowski ma plan Plany resortu finansów są związane z bardzo popularnym ostatnio zakładaniem spółek na Słowacji i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
MF chce wprowadzić nową regułę wydatkową Limit wydatków publicznych w 2014 r. powinna wyznaczać reguła, oparta na średniookresowej dynamice PKB. O co tak naprawdę chodzi?
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz