Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Minister chce rozwiązać problemy pielęgniarek. Radziwiłł: ważne są uwarunkowania ekonomiczne

16
Podziel się:

Jednym z priorytetów ministra zdrowia jest opracowanie kompleksowej strategii dla pielęgniarstwa - powiedział w czwartek minister Konstanty Radziwiłł. Wskazał, że strategia ta musi uwzględniać zarówno potrzeby pielęgniarek, jak i uwarunkowania ekonomiczne i prawne. W czwartek Radziwiłł wziął udział w odbywającym się w Warszawie XIII Kongresie Pielęgniarek Polskich.

Minister chce rozwiązać problemy pielęgniarek. Radziwiłł: ważne są uwarunkowania ekonomiczne
(RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER)

Minister powiedział, że obecnie pielęgniarstwo "stoi przed wieloma dylematami i wyzwaniami". - Wyzwania i dylematy pielęgniarstwa to nie tylko wyzwania ekonomiczne, ale również dydaktyczne, naukowe, a także wyzwania dnia codziennego, o których często się zapomina i nie mówi - podkreślił.

Radziwiłł wskazał, że jednym z jego priorytetów jest opracowanie kompleksowej strategii dla pielęgniarstwa. - Strategia ta musi uwzględniać potrzeby pielęgniarek, ale także pamiętać i uwzględniać uwarunkowania ekonomiczne i przepisy legislacyjne i przede wszystkim mieć na uwadze jedno - pracujemy dla pacjenta, to jest najważniejsze - powiedział. Podkreślił, że resort jest otwarty na dialog ze środowiskiem pielęgniarek i położnych.

- Przed nami jest wiele pracy, ale wierzę, że mamy wspólny cel, co do tego nie mam wątpliwości. Tym celem jest przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów i wysoka jakość opieki zdrowotnej. To są dwa cele, którym muszą być absolutnie podporządkowane wszystkie nasze zadania. Chociaż oczywiście ważne jest również godne taktowanie wszystkich pracowników służby zdrowia, w tym także pielęgniarek i położnych - powiedział Radziwiłł.

Minister podkreślał, że z wykonywaniem zawodów medycznych wiąże się powołanie i pasja. Powiedział, że praca pielęgniarek i położnych jest doceniana przez pacjentów, o czym świadczą m.in. wysokie miejsca w rankingach prestiżu różnych zawodów. Wskazał, że dzieje się tak dzięki zaangażowaniu pielęgniarek w codzienną pracę, a także dzięki rozwojowi nauk z zakresu pielęgniarstwa i położnictwa.

Kongres Pielęgniarek Polskich organizowany jest od 1993 r., średnio co dwa lata. Tegoroczny, trzydniowy kongres organizuje Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie we współpracy z Wydziałem Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas kongresu prezentowany jest m.in. przegląd najnowszych wyników badań w pielęgniarstwie oraz rekomendacje dotyczące standardów praktyki i zarządzania opieką pielęgniarską.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Andr
6 lat temu
Dalszego Polacy lekarze nagminnie naruszają prawo i wypraszają osobę bliską z badań i zabiegów !? Ubezwłasniwalnia się pacjenta za niego stanowią. Potem po wyproszeniu gdy pacjent niema świadka dochodzi do patologii! !! Po to jest ust. 2008 R Art 21 Prawo Pacjenta być nieba rusza zrodzony ginekolog bo tylko tacy wypraszają mając coś do ukrycia!
M59
8 lat temu
Kolejne dwie kadencje bedzie opracowywal strategie dziekuje. Anna bardzo przepraszam prosze serdecznie odezwij sie nie chcialem Cie zdenerwowac wybacz WP kasuje moje komentarze nie wiem jak przeprosic Ciebie hej.
TED
8 lat temu
trzeba MU przyznać tak jak poprzednikom mini-sTrom ŁADNIE MÓWIŁ
@@@
8 lat temu
POWOŁANIE!! o czym ten człowieczek mówi! te czasy już zamknięto są poza nami dotyczyły sióstr. Pan minister zapomniał albo nie chce pamiętać, że jesteśmy pielęgniarkami z wyższym wykształceniem i wykonujemy zawód jak inny! no tylko może z tą różnicą-źLE OPŁACANYM I WYKORZYSTYWANYM!!!
Wojtek Warda
8 lat temu
Zwolni wszystkie i kupi im bilet do innych krajów