Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pieniądze dla uchodźców. Najbogatsze kraje świata dadzą 1,8 mld dolarów

0
Podziel się
Pieniądze dla uchodźców. Najbogatsze kraje świata dadzą 1,8 mld dolarów
(Beata Zawrzel/REPORTER)
bDgjuvLp

Będzie dodatkowy 1,8 mld dolarów dla uchodźców. Pieniądze przeznaczyć mają najbogatsze kraje świata skupione w grupie G7. Dorzucić mają się także bogate kraje Europy Zachodniej oraz Zatoki Perskiej. Pieniądze zostaną przekazane ONZ.
Była to reakcja na poniedziałkowy apel szefa ONZ Ban Ki-moona. Występując na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego w Nowym Jorku, zwrócił uwagę, że agencje Narodów Zjednoczonych nie mają środków na funkcjonowanie.

O tym, że te potrzeby zostaną zaspokojone, poinformował dziennikarzy minister spraw zagranicznych Niemiec, Frank-Walter Steinmeier. Głównymi beneficjentami będą Wysoki Komisarz ONZ do spraw Uchodźców oraz Światowy Program Żywnościowy.

Wcześniej w tej sprawie spotkali się ministrowie spraw zagranicznych G7 i szefowie dyplomacji Austrii, Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Kuwejtu, Kataru, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Te kraje złożyły się na pomoc dla ONZ-owskich agend.

bDgjuvLr

Na walkę z problemem uchodźców swoje środki przyzna też Japonia - łącznie 1,5 miliarda dolarów. Władze Kraju Kwitnącej Wiśni rozdzielił te środki niemal po równo: na pomoc uciekającym z Syrii i Iraku oraz na "budowanie pokoju" na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

bDgjuvLS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)