Notowania

Przejdź na
dotacje unijne
28.07.2012 12:40

Pieniądze z Unii. Setki milionów na infrastrukturę turystyczną

Tyle pochłonęła dotąd rewitalizacja i remonty zabytkowych budowli oraz modernizacja ośrodków rekreacyjnych i sportowych w woj. lubuskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Tyle pochłonęła dotąd rewitalizacja i remonty zabytkowych budowli oraz modernizacja ośrodków rekreacyjnych i sportowych w woj. lubuskim, które zostały dofinansowane z Unii Europejskiej. Władze regionu zachęcają do korzystania z atrakcji, które zapewniają te obiekty.

Dofinansowanie z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na rozwój i modernizację infrastruktury turystycznej i kulturowej oraz rewitalizację sięgnęło ponad 209 mln zł. _ Nie ma turystyki, rekreacji bez infrastruktury na poziomie oczekiwanym przez naszych gości. Pieniądze unijne dały szansę na rewolucyjną wręcz zmianę, to nie jest zwykły blichtr, to zupełnie nowa jakość. W nowej perspektywie również należy zadbać o nasze dziedzictwo kulturowe oraz obiekty turystyczne i rekreacyjne _ - powiedziała marszałek województwa Elżbieta Polak.

Jednym z miejsc, które zyskało unijne dofinansowanie, jest Sława, którą co roku odwiedza ok. 26 tys. turystów.

Za unijne pieniądze wybudowano zajezdnię autobusową w centrum miasta oraz nowe drogi i chodniki na polu karawaningowym i przy domkach lotniskowych. Powstał także pomost, molo, boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla dzieci i skatepark. Odnowiono także deptak, który teraz zdobią m.in. fontanna i zegar słoneczny.

Za unijne pieniądze udało się także zmodernizować bulwar nadwarciański w Gorzowie Wielkopolskim, który został tegorocznym zwycięzcą konkursu _ Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich _, zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Natomiast zielonogórzanie od dwóch lat chętnie korzystają z Centrum Sportowo-Rekreacyjnego, gdzie znajduje się nowoczesny basen oraz hala na ponad 5 tys. miejsc, w której odbywają się koncerty, a na co dzień trenują w niej i grają brązowi medaliści mistrzostw Polski - zielonogórscy koszykarze.

Jak wynika z danych Lubuskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej _ LOTUR _ region najchętniej odwiedzają mieszkańcy m.in. Wielkopolski, zachodniopomorskiego, Dolnego Śląska oraz mazowieckiego, pomorskiego i łódzkiego.

Wśród turystów zagranicznych odwiedzających region lubuski dominują Niemcy. Z atrakcji regionu korzystają także chętnie Brytyjczycy, Czesi, Rosjanie, Holendrzy, Ukraińcy, Duńczycy, Włosi, Japończycy, Australijczycy, Francuzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Według niej, nie ma lepszej metody na kryzys - Unijna polityka spójności jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi walki z kryzysem gospodarczym - mówi minister.
Minister ujawnia ile dostaniemy z Brukseli Bieńkowska: _ Polska może liczyć w przyszłym budżecie na spore pieniądze. Większe niż obecnie _. Zobacz od czego to zależy.
Tagi: dotacje unijne, unia, dotacje, turystyka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz