Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Pierwsza niedziela bez handlu. "Setki tysięcy osób musiały pracować" [WIDEO]

Pierwsza niedziela bez handlu. "Setki tysięcy osób musiały pracować"

 


Za nami pierwsza niedziela bez handlu. Nie wszyscy pracownicy mogli cieszyć się dniem z rodziną, jak to przedstawiali związkowcy. - Warunki pracy i płacy w małym handlu są gorsze niż w nowoczesnych sieciach (...). To setki tysięcy osób, które musiały pracować. Nikt nie zadbał o ich interes - mówiła w programie "Money. To się liczy" Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Czytaj także
Polecane galerie
realista
2018-03-15 07:05
Tak więc bądź w pokoju z Bogiem, cokolwiek myślisz o Jego istnieniu!!!, czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są Twe pragnienia: w zgiełku ulicznym, w zamęcie życia zachowuj pokój ze Swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwichrzonymi marzeniami, ciągle jeszcze ten świat jest piękny. Bądź odważny(a), staraj się być szczęśliwym(ą).
Tekst znaleziony w Baltimore datowany 1692r.
x Truth
2018-03-14 20:40
Biblia nigdzie nie mówi, że Bóg zmienił przykazania, bo zmienił je człowiek. A oto słowa samego Jezusa: "Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni." (Mt 5, 18)
x Truth
2018-03-14 20:40
A przykazanie Boże nakazuje święcić siódmy dzień tygodnia, czyli sobotę, a nie pierwszy - niedzielę. "Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty." (Wj 20 8-11) Bóg stwarzając świat pobłogosławił i poświęcił dzień siódmy (Księga Rodzaju, rozdz. 1. i 2.).
Pokaż wszystkie komentarze (97)